MIĘDZY NAMI TANCERZAMI / 2012 / WYDARZYŁO SIĘ W 2012 ...

Rares Cojoc & Hanna Żudziewicz

Hanna Żudziewicz tańczy dla Rumunii

Dodano: 2012-10-21 | 18:25:57


W Helsinkach w sobotę, 20 X 2012, odbył się turniej WDSF World Open Standard, na którym premierowy występ mieli Rares Cojoc i Hanna Żudziewicz.


Rares Cojoc & Hanna Żudziewicz
foto: Kim Lain

Rares Cojoc i Hanna Żudziewicz to tancerze znani polskim fanom tańca towarzyskiego, często goszczący na stronach Twist Service przy okazji światowych turniejów tańca.

Rares

- rumuński tancerz standardowy - przez blisko sześć lat partnerował polskiej tancerce Katarzynie Kapral, po rozstaniu z którą (w 2011 roku), zatańczył kilka turniejów z Tatianą Timus - zdobywając tytuł Mistrzów Rumunii w stylu Standard.

Hanna

- polska tancerka standardowa - tańczyła przez ostatnie dwa lata z Jackiem Jeschke, a wcześniej (w latach 2008-2010) z Dariuszem Myćka, odnosząc wiele znaczących sukcesów.

Od bieżącego sezonu (2012/2013) Hanna Żudziewicz i Rares Cojoc tworzą parę, reprezentującą Rumunię, a sobotni - premierowy dla nich - turniej w stolicy Finlandii - Helsinki Open 2012 przyniósł im awans do finału i szóste miejsce.

Helsinki Open 2012

Finaliści WDSF World Open Standard.

  1. Simone Segatori & Annette Sudol - Niemcy
  2. Björn Bitsch & Ashli Williamson - Dania
  3. Evgeny Nikitin & Dana Spitsyna - Rosja
  4. Jaak Vainomaa & Taina Savikurki - Finlandia
  5. Andrejs Rogovenko & Anna Voroncuka - Łotwa
  6. Cojoc Rares & Hanna Żudziewicz - Rumunia
WYNIKI: WDSF World Open Standard


foto: Kim Laine

Pozostaje nam życzyć Hani i Raresowi sukcesów i wiele satysfakcji z tańca i z udziału w światowych turniejach tanecznych. My na Twist Service, swoim zwyczajem, będziemy z uwagą śledzić ich taneczną karierę. Trochę żal, że Hania stała się kolejną "emigracyjną" tancerką, która przez najbliższy czas będzie przynosić splendor Rumunii, a nie Polsce :(

P.S.

Twist Service poprosił Hannę Żudziewicz, aby podzieliła się z czytelnikami jak doszło do spotkania z Raresem Cojoc:

Trenujemy w Rumunii, dlatego musiałam przeprowadzić się do Bukaresztu. Zaczęliśmy razem tańczyć na początku września. Naszymi trenerami są Gordano i Catia Vanone. To właśnie dzięki Cati doszło do próby między nami. Ponieważ z Catią znałam się już od kilku lat, gdyż brałam wcześniej z Nią lekcje tańca, zapytałam czy nie zna wolnego partnera dla mnie. Do próby doszło bardzo szybko. Była naprawdę udana. Po paru godzinach treningu powiedzieliśmy sobie, że właśnie takich partnerów szukaliśmy i oboje chcemy razem tańczyć. W najbliższym czasie zamierzamy zatańczyć WDSF World Open w Oradii (Rumunia), Polish Cup w Warszawie :-) i Austrian Open. Pozdrawiamy naszych fanów i kibiców :-)