LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI / WYBIERZ / M

Maciej Drankowski & Agnieszka Majsterek

Maciej Drankowski i Agnieszka Majsterek

Dodano: 2013-03-20 | 07:18:59


Taniec stał się dla nich sposobem na życie. Po przerwie wrócili do tańca sportowego, rywalizacji turniejowej, w kategorii Seniorów. W bieżącym roku po raz pierwszy uczestniczyli w Mistrzostwach Polski PTT i FTS we wszystkich trzech stylach: Standardowym, Latynoamerykańskim i w 10 tańcach plasując się w każdym z tych stylów na podium.Maciej Drankowski i Agnieszka Majsterek, bo o nich mowa, mieszkają, tańczą i pracują w Trójmieście. Po ich tegorocznych sukcesach na Mistrzostwach Polski PTT i FTS - Twist Service prezentuje nowych "graczy" na seniorskim parkiecie, o których opowiada Pani Agnieszka:


Wspólną przygodę z tańcem towarzyskim zaczęliśmy dwa lata temu. Dla nas obojga był to powrót po wieloletniej przerwie w tańcu turniejowym. Ja w tym czasie zostałam szczęśliwą mamą dwóch córeczek, które teraz mają 8 i 6 lat. W tym roku osiągnęłam wiek pozwalający na start w kategorii Senior I, więc postanowiliśmy spróbować swoich sił na Mistrzostwach Polski.

Zdobycie tytułu Wicemistrzów w Standardzie, Wicemistrzów w 10 tańcach i Mistrzów Kraju w tańcach latynoamerykańskich przyniosło nam mnóstwo radości i słów, potwierdzających, że historie opowiadane przez nas na parkiecie trafiają do serc widzów. Spełnieniem naszych marzeń są też nominacje na mistrzostwa świata w stylach.

Wszystkie te wyjątkowe rzeczy, które spotkały nas w ostatnim czasie, osłodziły dość trudny codzienny harmonogram dnia. Decyzja o tańczeniu 10 tańców wiązała się z potrzebą skrupulatnego planowania i efektywnego zagospodarowywania mocno ograniczonego czasu. Możliwość treningów mamy tylko w godzinach, gdy dzieci są w szkole, a potem uprawiamy trudną sztukę łączenia życia codziennego z wybraną sportową drogą taneczną. Wieczorami zaszczepiamy natomiast miłość do tańca na prowadzonych przez nas zajęciach w studiu tańca. Z wykształcenia jestem anglistką i przed urodzeniem córeczek pracowałam jako nauczyciel i wychowawca w liceum. Maciej studiuje zaocznie w Wyższej Szkole Trenerów Sportu w Warszawie.W przyszłości zamierzamy nadal startować obok amatorów na dużych turniejach typu Grand Prix lub World Open, gdyż udział w tego typu turniejach wzbogacił nas w całe mnóstwo ważnych wniosków i doświadczeń. Doceniamy fakt, że start w kategorii Senior I nie zamyka nam drogi do startów obok najlepszych amatorskich par w kraju, czy na świecie. Ze względu na wiek, patrzymy na taniec z perspektywy samorealizacji w dojrzałym jego aspekcie, ale przede wszystkim chcemy czerpać radość z tańczenia ze sobą i wykorzystać szansę, którą niespodziewanie przyniósł nam los. Głęboko wierzymy, że przykład naszej pary zachęci inne osoby do spełniania marzeń bez względu na wiek, czy ograniczenia codziennego życia.


foto: prywatne archiwum tancerzy

Z tego miejsca kierujemy podziękowania za wiarę w naszą parę i opiekę nad poszczególnymi stylami do par: Sylwii Maczek & Krystiana Radziejowskiego oraz Margarity Zvonova & Szymona Kulisia.

Dziękujemy również innym wspaniałym tancerzom, z których wiedzy korzystamy. Są to : Krzysztof Kulig, Arkadiusz Pavlović, Iwona Golczak, Matej Krajcer, Magdalena Pożarska i Hubert Pierzchało. Dziękujemy też za wsparcie Annie i Lechowi Romankiewiczom.

Podziękowania składamy także byłemu Mistrzowi Polski - Lubomirowi Libackiemu, który jest naszym trenerem personalnym, za przekazanie pożytecznej wiedzy z zakresu treningów siłowych.Twist Service gratuluje Maciejowi Drankowskiemu i Agnieszce Majsterek wytańczonych mistrzowskich tytułów oraz życzy kolejnych sukcesów na parkietach Polski i świata.
Komentarze: 5 Ostatnio dodany: 2013-03-24 | 22:11