LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI / WYBIERZ / W

Piotr Woźniak & Ida Zagrzejewska

Piotr Woźniak - instruktor, tancerz, choreograf

Dodano: 2014-03-06 | 05:21:44


tańcem zajmuje się od 1992 roku. Swoją wiedzę na temat tanga argentyńskiego zdobywał u najlepszych nauczycieli w Buenos Aires podczas podróży w 2004 i 2007 roku, a także w Paryżu, gdzie mieszkał w 2004 oraz w Berlinie.


Piotr Woźniak & Ida Zagrzejewska
foto: Marcin Woźniak

Jest instruktorem tanga argentyńskiego oraz modern jive. Był pomysłodawcą i organizatorem milongi Tango After Eight w PKiN. Była to pierwsza milonga w Warszawie z regularnymi koncertami tanga. Występował także w Teatrze Syrena w ?Tango Operita ? Szare Kwiaty? z udziałem Katarzyny Groniec i Jacka Bończyka, w Teatrze Polonia u boku Krystyny Jandy w spektaklu pt. ?Dancing? oraz w Teatrze Studio Buffo w monodramie Małgorzaty Zajączkowskiej pt. ?Matematyka miłości?. Brał udział w trasach koncertowych w kraju i za granicą zespołów Machina del Tango i Tangata Quintet. Był autorem choreografii tanga w programie ?You Can Dance ? Po prostu Tańcz? oraz współpracował z parami podczas realizacji ?Tańca z Gwiazdami?.

W latach 2011-2012 zdobył 6 tytułów mistrzowskich w turniejach rozgrywanych w Wielkiej Brytanii. Zwyciężał w stylu modern jive/ceroc w kategoriach: open, show case i aerials (unoszenia).

W 2012 roku razem z Idą Zagrzejewską podczas Mistrzostw Europy w Rzymie zakwalifikowali się do półfinału.

Wykorzystując swoje długoletnie doświadczenie tancerza oraz predyspozycje pedagogiczne, Piotr Woźniak prowadzi liczne kursy tanga argentyńskiego oraz lekcje indywidualne. Jest pierwszym w Polsce instruktorem propagujących rozwój Pro-Am Dance System w stylu tango argentyńskie. Jako instruktor odznacza się dużym poczuciem humoru i z ogromną pasją przekazuje swoją wiedzę. Jego zdaniem tańczyć może każdy, a sam taniec jest naturalną potrzebą ekspresji.

A oto co sam sądzi o tango: ?Każdy z nas wręcz intuicyjnie wie czym jest tango, ale dla mnie to coś więcej niż taniec. Tango to ogromna kopalnia wiedzy na temat historii, kultury i obyczajów. To także ?lustro? obnażające nasze słabości, a dla niektórych ?drogowskaz? odkrywający ocean możliwości skrywany latami.?Od redakcji:
Z satysfakcją witamy w gronie współpracowników TWIST SERVICE Portal Taneczny Pana Piotra Woźniaka, który przybliżał będzie naszym czytelnikom Tango Argentyńskie.