KLUB KIBICA / 2008 / LISTOPAD

Michał Malitowski & Joanna Leunis

Mistrzostwa Świata Zawodowców Latin 2008

Dodano: 2008-11-30 | 13:37:59


Wielkie emocje, łzy szczęścia, to tylko niektóre elementy, które towarzyszyły nam podczas Mistrzostw Świata Par Zawodowych w Insbrucku (Austria). Podczas finałów na sali było ponad stu polskich kibiców, ok. 150 Belgów.


36. szalików z Polską flagą "latało" w powietrzu. W finale wielkie emocje, zróżnicowane noty. Michał Malitowski dostawał nawet "piątki", Siergiej - "jedynki", nic nie było pewne na sto procent do czasu ogłoszenia wyników. Na zakończenie hymn Polski udostępniony Panu Henrykowi Schwarz przez Pana Eugeniusza Bernaciaka :)

Po mistrzostwach szał polskich kibiców. Michał z Joanną nie mogli dość do szatni przez co najmniej pół godziny od zejścia z parkietu. Autografom, gratulacjom, pamiątkowym zdjęciom nie było końca. Po turnieju odbył się bankiet organizowany przez Państwo Leunis, który swoją obecnością zaszczycili Michał z Joanną.


foto: Eugeniusz Bernaciak

Ogromne podziękowania należą się Prezesowi Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego Panu Robertowi Wocie, za trud włożony w organizację wyjazdu. Nie mniejsze podziękowania kieruję do Pana Jacka Krupy za koordynację wyjazdu oraz opiekę nad uczestnikami. Dziękujemy!!!

Niewątpliwie dla Michała i Joanny, jak i - mam nadzieję - większości Polski tanecznej, Insbruck roku 2008 zapisze się jako miejsce magiczne. Miejsce, w którym może w przyszłości postanie pomnik wielkich Mistrzów Świata :)

Przemysław Socik

Dziś jest
31 maja 2023