NEWSY

Rares Cojoc & Hanna Żudziewicz

Zwycięstwo w Mińsku

Dodano: 2012-11-28 | 05:58:00


Odkąd w drugiej dekadzie października br. po raz pierwszy zauważyliśmy Hannę Żudziewicz w parze z Rares Cojoc, z przyjemnością obserwujemy ich obiecująco rozwijającą się karierę na światowych parkietach tanecznych.


Rares Cojoc & Hanna Żudziewicz
foto: Rob Ronda

W sobotę, 24 listopada br. Rares Cojoc i Hanna Żudziewicz zatańczyli w Mińsku na Otwartych Mistrzostwach Białorusi w konkurencji WDSF World Open Standard - wygrywając ten turniej.


Turniej sędziowało 13-stu sędziów, a funkcję sędziego Charirmana sprawował Pan Marek Chojnacki z Warszawy.

Puchar zwycięstwa WDSF World Open Standard Mińsk 2012

Puchar zwycięstwa - Mińsk 2012

Tydzień wcześniej, 17 listopada, Rares i Hanna uczestniczyli w Austrian Open Championships w Wiedniu, tańcząc w silnie obstawionym turnieju WDSF World Open Standard (ponad 150. par), w którym zajęli znakomite 10. miejsce w półfinale.

Turniej wygrali aktualni mistrzowie świata - Benedetto Ferruggia & Claudia Koehler. Uczestnikami tej konkurencji - w tak licznym gronie 150. par - była TYLKO JEDNA para standardowa reprezentująca Polskę, tańczący od niedawna razem - Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral, która uplasowała się na 17. miejscu w ćwierćfinale. Wśród sędziujących ten turniej z Polski był Pan Marek Chojnacki.

P.S.

Wystarczyły tylko cztery turnieje, by Rares Cojoc i Hanna Żudziewicz awansowali na 49. miejsce światowego rankingu WDSF najlepszych - 50 . uprzywilejowanych zwolnieniem z tańczenia pierwszych rund - standardowych par świata. Gratulujemy!

w top 50 światowego rankingu