PRO-AM ARCHIWM / WYBIERZ / ROK 2013

Piotr Lewandowski & Kasia

PRO-AM wspomnienia z Azji

Dodano: 2013-05-04 | 08:22:21


Wspominamy World Open Showcase - pokazy PRO-AM z 2012 roku, organizowane przez szkołę tańca Dans Inn Heavenly w Hong Kongu, w których mieli przyjemność uczestniczyć Polacy - tancerze PRO-AM Piotr Lewandowski (nauczyciel) z kursantką Kasią.


Piotr Lewandowski & Kasia
foto: prywatne archiwum Piotra Lewandowskiego

W grudniu 2012 roku artykułem Pro Am wkracza do Polski na TWIST SERVICE włączyliśmy się w promocję i popularyzację tej formy aktywności tanecznej - niezwykle popularnej w Stanach Zjednoczonych, Azji i dynamicznie rozwijającej się w Europie.

Forma nauki tańca PRO-AM nie jest tak popularna w Polskce jak na świecie, gdyż w naszym kraju nie ma zbyt wielu okazji do prezentacji tańca i turniejowej rywalizacji w systemie PRO-AM. Dlatego też nasze dotychczasowe artykuły odnoszą się do turniejów i pokazów już odbytych, w większości organizowanych poza granicami Polski.


foto: prywatne archiwum Piotra Lewandowskiego

Piotr Lewandowski z Warszawy jest jednym z nauczycieli tańca - pracującym w systemie PRO-AM. W marcu 2012 roku wystąpił wraz ze swoją kursantką Kasią w największych pokazach tanecznych PRO-AM w Azji - World Open Showcase organizowanych przez szkołę tańca  Dansinn HEAVENLY, której współwłaścicielami są m.in. Michał Malitowski, Tony Dokman i Andrew Sinkinson.

Pokazy nie były oceniane, ale sama impreza miała bardzo prestiżowy charakter. Showcase ze swoimi kursantkami zatańczyli m.in. Matej Krajcer, a pokazowa "piątkę" tańców wspomniany Michał Malitowski z Joanną Leunis i Arunas Bizokas z Katushą Demidova. W wydarzeniu tym uczestniczyło ponad 30 par i ponad 200 kursantów wraz ze swoimi nauczycielami.
 


 

W Polsce PRO-AM popularyzuje na stronach Twist Service p. Anna Wysocka, do której - tym artykułem - dołączył p. Piotr Lewandowski z Warszawy. Naukę w systemie PRO-AM "instytucjonalnie" wprowadzają do Polski Panowie Tomasz Papkała i Robert Wota - przedstawicie na Polskę światowej sieci szkół Arthura Murray'a.

Dziś jest
21 lutego 2024