PRO-AM ARCHIWM / WYBIERZ / ROK 2013

Paweł Klisowski & Anna Wyskocka

PRO-AM nasi jadą do Wilna

Dodano: 2013-05-24 | 12:20:47


Turnieje tańca z konkurencjami PRO-AM w Polsce praktycznie nie są organizowane, więc miłośnicy tej formy rywalizacji tanecznej zmuszeni są uczestniczyć w turniejach za granicami RP. Najbliższy taki turniej z udziałem polskich tancerzy odbędzie się w Wilnie.


Paweł Klisowski & Anna Wysocka
foto: prywatne archiwum pary

Turniej w Wilnie - Vilnius Dance Festival 2013, to wydarzenie taneczne, którego organizatorem jest Arunas Bizokas, aktualny i wielokrotny Mistrz Świata Zawodowców Standard. Festiwal odbędzie się 2 czerwca 2013 roku, w Radisson Blu Hotel Lietuva w konkurencjach:
  • WDC AL Lithuanian Open Championships
  • WDC Medallist European Trophy
  • Pro Am Championships
Z polskich tancerzy swój udział w turniejach PRO-AM w Wilnie potwierdzili:
  • Paweł Klisowski i Anna Wysocka - Poznań,
  • Piotr Lewandowski w parze z Panią Hanią (turniej) i Panią Anią (Showcase) - Warszawa, i
  • Jerzy Ciba i Agnieszka Ciba (Poznań) - w turnieju Seniorów I oraz
  • Paweł Klisowski i Agnieszka Ciba - w Pro-Am.

Vilnius Dance Festival 2013

Jerzy Ciba & Agnieszka Ciba

Jerzy Ciba & Agnieszka Ciba
foto: prywatne archiwum pary

Jak widać, wśród tancerzy PRO-AM nie pozostają samotnie - Paweł Klisowski i Anna Wysocka - pierwsi aktywni propagatorzy tej formy tańca w Polsce. Wspiera ich Pan Piotr Lewandowski z Warszawy, a przy okazji turnieju w Wilnie "ujawnili" się Państwo Jerzy i Agnieszka Ciba z Poznania, którzy także upodobali sobie - oprócz konkurencji Seniorów, także PRO-AM. Jesteśmy przekonani, że do tego grona już wkrótce dołączą kolejni tancerze ...

Przed Wilnem były Mikołajki ...

Jednym z bardzo niewielu turniejów w Polsce, w programie których jest konkurencja Pro-Am, były organizowane w marcu br. w Mikołajkach - Mistrzostwa Polski w tańcu towarzyskim. Paweł Klisowski i Anna Wysocka wystartowali wówczas w trzech kategoriach: single dance, challenge i scholarship. Mieli także okazję wystąpić w Gali Wieczornej Mistrzostw, podczas której zatańczyli pokaz walca wiedeńskiego, w rytm piosenki "Only hope" - zaśpiewanej na żywo przez ich przyjaciółkę Katarzynę Romczyk, poznańską wokalistkę, która przyjechała do Mikołajek specjalnie w tym celu.


a po Wilnie będzie Ameryka, Azja ...

W turniejach PRO-AM w Mikołajkach poza bohaterami tego artykułu tańczyły także inne polskie pary, między innymi, Pan Piotr Lewandowski ze swoimi kursantkami - Paniami Hanną i Anną, z którymi niebawem po turnieju w Wilnie uda się na Florydę, do Tampa, gdzie zatańczą w turniejach PRO-AM w jednym z większych turniejów w USA Millennium Dancesport Championships .
 
W planach na lipiec 2013 roku jest także Azja, Hong Kong, i uczestnictwo showcase w szkole tańca Dansinn Heavenly, której współwaścicielem jest Michał Malitowski.Życzymy zawodowcom (PRO) i kursantkom / kursantom (AM) połamania obcasów na turnieju w Wilnie i na kolejnych światowych turniejach. Cieszymy się, że Twist Service ma swój skromy udział w popularyzacji tej formy rywalizacji i prezentacji umiejętności tanecznych, gdyż jak wspomina Pani Anna Wysocka nie jest już pytana: A co to jest PRO-AM? Padają pytania o to jak długo tańczą razem, ile razy w tygodniu trenują, itp. :)

Dziś jest
19 kwietnia 2024