PUBLICYSTYKA / 2014 / ARTYKUŁY ROKU 2014

Mistrzostwa Polski w tt - Warszawa 2014

Mistrzostwa Polski w tt 2014 - foto reminiscencje

Dodano: 2014-03-22 | 10:45:56


Mistrzostwa Polski w tańcu towarzyskim zrealizowane zostały w bieżącym roku przez Polski Taniec Spółkę Akcyjną, w sobotę, 15 marca 2014 roku, w sali balowej hotelu Gromada w Warszawie.


Patronat medialny: TWIST SERVICE
foto: Adam Socik

Po efektownej, nietuzinkowej, prezentacji uczestników Mistrzostw Polski w tańcu towarzyskim - Warszawa 2014, uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał, w imieniu Ministra Sportu i Turystyki RP Andrzeja Biernata, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej - Pan Rafał Szmytke.

Na widowni zasiedli zaproszeni goście - przedstawiciele świata polityki, kultury, uczestnicy bieżącej edycji Tańca z Gwiazdami, zaś publiczność miała okazję wypróbowania swoich umiejętności tanecznych w walcu wiedeńskim.

Rafał SzmytkeMistrzostwa Polski w tt - Warszawa 2014

Anna Głogowska i Monika Sakowska

Mistrzostwa Polski w tt - Warszawa 2014

Mistrzostwa prowadziły Panie: Anna Głogowska - pełniąca funkcję kierownika artystycznego Mistrzostw, uczestniczka wielu edycji Tańca z Gwiazdami i prowadząca bieżącą edycję tego show w telewizji Polsatu i Monika Sakowska - znakomity trener tańca towarzyskiego i komentatorka wielu turniejów mistrzowskich emitowanych na antenie Eurosportu.

Pary oceniał 11-osobowy panel sędziowski - pod przewodnictwem Ryszarda Nowogórskiego - sędziego komisarza i Moniki Sołowiej-Sulewskiej - sędziego regulaminowego, w składzie (na foto od prawej):
 • Ireneusz Sulewski
 • Jonathan Crosley
 • Wojciech Przemieniecki
 • Marek Górski
 • Elżbieta Marszałek
 • Waldemar Sakowski
 • Kamila Kajak-Mosejcuk
 • Andrej Mosejcuk
 • Anna Borsuk
 • Svatoslav Vloh
 • Jan Kliment


Marek Kosaty & Paulina GlazikNa parkiecie Mistrzostw prezentowali się nie tylko Mistrzowie Polski, ale także aktualni Mistrzowie Świata w tańcach standardowych - Marek Kosaty i Palina Glazik oraz Wicemistrzowie Świata - Sergiu Rusu i Dorota Makar.

Mistrzostwa Polski w tt - Warszawa 2014

Mistrzowie Polski Amatorów w stylu latynoamerykańskim - Andrzej Suchocki i Natalia Piecewicz w towarzystwie Grzegorza Kijkowskiego i Prezesa Polskiego Tańca S.A. - Romana Glazika(z prawej).Marek Fiksa & Kinga Jurecka-Fiksa

Mistrzowie Polski par zawodowych w stylu latynoamerykańskim
Marek Fiksa i Kinga Jurecka-Fiksa.
Mistrzostwa Polski w tt - Warszawa 2014

Widok z hotelowego okna na centrum Warszawy


Patronat medialny: TWIST SERVICE
foto: Adam Socik

Mistrzostwa Polski w tańcu towarzyskim - Warszawa 2014 przeszły do historii. Odbyły się mimo wielu niesprzyjających okoliczności, które miały wpływ na zachowawczy stosunek par tanecznych i trenerów do Mistrzostw. Dzień po Mistrzostwach Polski, również w Warszawie, odbyły się walne zjazdy Polskiego Towarzystwa Tanecznego, które zadecydowały o gruntownej "zmianie warty" w Zarządzie PTT. Czy zmiany te będą miały pozytywny oddźwięk na rozwój tańca towarzyskiego i nieskrępowany udział polskich par w wielu inicjatywach turniejowych, pokazach, warsztatach ... w jedności polskiego tańca ... czas pokaże?

Spółce Polski Taniec S.A.  życzymy rozwoju i udźwignięcia "trudów organizacyjnych" Mistrzostw Świata zawodowców w stylu latin, których organizacja została przyznana w przyszłym roku Polsce - spółce Polski Taniec S.A.
O Mistrzostwach na Twist Service:


O Mistrzostwach Polski pisali:

Dziś jest
12 kwietnia 2024