PUBLICYSTYKA / 2013 / ARTYKUŁY ROKU 2013

The World Games 2013 Cali, COL

The World Games 2013 - Cali, Kolumbia

Dodano: 2013-07-05 | 12:07:01


Na przełomie lipca i sierpnia br. w Ameryce Południowej, w Kolumbii, w miejscowości Cali odbędą się 9. Igrzyska Sportów Nieolimpijskich - The World Games 2013, w których jedną z dyscyplin będzie także taniec towarzyski.


O tym, że w Igrzyskach, w dyscyplinie taniec towarzyski, zatańczy reprezentacja Polski - oficjalnie - dowiadujemy się z komunikatu jaki ukazał się w czwartek, 4 lipca 2013 roku, na stronach Polskiego Towarzystwa Tanecznego:


Nominacja polskich par na The World Games


Data publikacji: 04.07.2013 09:19, AC

Członkowie PTT,

Z przyjemnością informuję, że w dniu 30 listopada 2012 roku WDSF podjęło decyzję nadającą FTS-PTT prawo nominowania na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games 2013 Cali - Colombia
  • jednej pary w tańcach standardowych,
  • jednej pary w tańcach latynoamerykańskich.

W dniu 28 grudnia 2012 roku FTS-PTT dokonały nominacji aktualnych Mistrzów Polski PTT i FTS:
  • Andrzeja Sadeckiego & Kariny Nawrot (standard),
  • Krystiana Radziejowskiego & Sylwii Maczek (latin).
PTT zakupiło nominowanym parom bilety lotnicze. Wszelkie formalności związane ze startem par zostały dopełnione. Obie nominowane pary wchodzą w skład reprezentacji Polski na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich - The World Games 2013. Ten fakt ma duże znaczenie dla sportu tanecznego, gdyż po raz pierwszy pary taneczne nominowane przez FTS-PTT uzyskały status reprezentantów Polski - jest to efekt działań PTT i FTS kierowanych od wielu lat konsekwentnie i ustawicznie do  PKOL i MSiT. Efekt ten odzwierciedla faktów, według których PTT jest członkiem zwyczajnym PKOL, zaś MSiT uznaje wyłączność FTS w przynależności do WDSF - Światowej Federacji Sportu Tanecznego uznawanej przez MKOL, czyli jedynej International Federation, której MKOL przyznał prawa organizacji światowej rywalizacji w dyscyplinie sportowej sport taneczny.

Szczególnym potwierdzeniem tego faktu jest zaproszenie na spotkanie jakie otrzymałem od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

W imieniu FTS-PTT życzę nominowanym parom osiągnięcia znakomitych wyników.
Dodatkowo przedstawiam dotychczasowe wyniki par PTT nominowanych przez WDSF na World Games.

Franciszek Witos
Prezes ZG PTT
Prezes FTS


Tyle komunikat.

Szkoda, że o tak znaczących nominacjach środowisko taneczne dowiaduje się z półrocznym poślizgiem?!

Zapewne, gdyby nie zaproszenie Prezesa PTT Pana Franciszka Witosa (pary - reprezentanci Polski takowego zaproszenia nie otrzymały) przez Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego na spotkanie z reprezentacją Polski na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games 2013, jakie będzie miało miejsce 10 lipca 2013 roku, o tej nominacji OFICJALNIE byśmy się nie dowiedzieli?!

Jedyna pozytywna informacja wynikająca z tego komunikatu, to fakt, że nasi tancerze pojadą jako REPREZENTANCI POLSKI !!! Życzymy im połamania obcasów i wielu wrażeń z pobytu w Cali, w Kolumbii.

Igrzyska odbędą się między 25 lipca a 4 sierpnia br. Dyscyplina tańca towarzyskiego rozegrana zostanie:
  • 27 lipca - styl latynoamerykański,
  • 28 lipca - styl standardowy.

P.S.

(aktualizacja 12 lipca 2013, 19:30)

W dniu publikacji tego artykułu, tj. 5 lipca 2013 r., pary taneczne - reprezentanci Polski na Igrzyska w Cali, zaproszeń na spotkanie w Pałacu Prezydenckim nie posiadały. O fakcie zaproszenia tancerze dowiedzieli się dopiero w poniedziałek - 8 lipca po południu.


Dziś jest
11 grudnia 2023

KLUB KIBICA

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI