PUBLICYSTYKA / WYBIERZ: / ARTYKUŁY 2017 ROKU:

60 lat WDSF

WDSF AGM 2017 - Singapur

Dodano: 2017-06-13 | 07:07:31


Tradycyjnie, w czerwcu, w WDSF odbywają się General Meetingi - czyli Walne Zebrania tej światowej organizacji tanecznej. W roku bieżącym delegaci organizacji krajowych obradowali w miniony weekend w Singapurze.


Robert Wota, Antoni Czyżyk, Marek Chojnacki
foto: materiały redakcyjne


Polskę, Federację Tańca Sportowego, na WDSF AGM 2017 w Singapurze reprezentowali delegaci: Antoni Czyżyk - Prezes FTS, Marek Chojnacki - odpowiedzialny w FTS za sprawy zawodowców (Professional Division) i Robert Wota - także w charakterze Dyrektora Sportowego WDSF Dance Sport Europe.

Pierwsze oficjalne spotkania w ramach tegorocznego WDSF AGM 2017 w Singapurze rozpoczęły się w niedzielę, 11 czerwca. Dzień rozpoczął się od forum wszystkich członków WDSF, podczas którego poruszane były m.in. tematy dotyczące przyszłorocznej Olimpiady Młodzieży w Buenos Aires, na której jedną z dyscyplin będzie breakdance - nowa dyscyplina tańca w WDSF. Ponadto zaprezentowana została nowa struktura organizacyjna WDSF wraz z kandydatami ubiegającymi się o pozycję członków prezydium WDSF.

Delegaci FTS, Polski, na WDSF AGM 2017 - Singapur

Marek Chojnacki wraz z członkami władz WDSF Professional Division

foto: materiały redakcyjne

Tego samego dnia odbyło się doroczne zgromadzenie członków WDSF Professional Division, do którego należy FTS. Polskę reprezentowali Marek Chojnacki i Antoni Czyżyk. Zgromadzenie to było nie tylko okazją do podsumowania działalności WDSF PD za ubiegły rok, czy też zatwierdzenia sprawozdań finansowych za rok 2016 i planów na rok 2018, ale było to także spotkanie wyborcze. Delegaci wybrali spośród siebie - na kolejną 4-letnią kadencję - dyrektora PD oraz członków zarządu.

Wybory zakończyły się sukcesem polskiej delegacji, albowiem do władz WDSF Professional Division został wybrany delegat FTS, Polski - Pan Marek Chojnacki!


Kolejnego dnia, 12 czerwca, odbyło się zgromadzenie członków Światowej Federacji Tańca Sportowego - WDSF AGM 2017, którego program został rozszerzony o wybory, na kolejną kadencję, nowego prezesa i zarządu WDSF. Delegatami FTS byli Antoni Czyżyk i Robert Wota.

Wybory były historycznym momentem dla polskiego tańca - po raz pierwszy Polak - Antoni Czyżyk został wybrany na jedno z najwyższych stanowisk - WicePrezydenta WDSF ds. Rozwoju (WDSF Vice-President for Development).

Na stanowisku Prezydenta WDSF pozostał Lukas Hinder.

Polak Antoni Czyżyk - WicePrezydentem WDSF ds. Rozwoju

foto: materiały redakcyjne

W Singapurze w przeddzień głównych obrad delegatów WDSF odbyło się także doroczne zgromadzenie sprawozdawcze europejskiej federacji - WDSF DSE, w której Polskę reprezentowali delegaci: Antoni Czyżyk i Marek Chojnacki, zaś Robert Wota - jako Dyrektor Sportowy WDSF DSE. W trakcie obrad delegaci zatwierdzili sprawozdania za rok ubiegły oraz prezentowali projekty na następne lata.

Zarząd WDSF Dance Sport Europe

60 lat WDSF

foto: materiały redakcyjne

Rok 2017, to rok jubileuszowy dla Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF). W tym roku świętowano 60-lecie WDSF. Z tej okazji zorganizowana została uroczysta kolacja, podczas której poszczególne kraje członkowskie otrzymały okolicznościowe upominki, wręczane przez Prezydenta WDSF - Lukasa Hindera.

Prezydium WDSF na 2017-2021

foto: WDSF

Prezydium WDSF na lata: 2017 - 2021:
  • Lukas Hinder - Prezydent WDSF
  • Shawn Tay - WicePrezydent ds. Sportu
  • Tony Tilenni - WicePrezydent ds. Finansów
  • Jim Fraser - WicePrezydent ds. Prawnych
  • Antoni Czyżyk - WicePrezydent ds. Rozwoju
  • Leena Liusvaaran - WicePrezydent ds. Marketingu
  • Nenad Jeftic - Sekretarz Generalny
  • Glenn Weiss, Lena Arvidsson i Peter Maxwell - Członkowie Prezydium

Dziś jest
31 maja 2023

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI