PRO-AM ARCHIWM / WYBIERZ / ROK 2014

Pawłe Klisowski & Anna Wysocka

Turnieje PRO-AM w minionym półroczu ...

Dodano: 2014-08-09 | 11:25:10


Wszystkie turnieje pro-amowe w Polsce, w pierwszym półroczu 2014 roku, zostały zorganizowane we współpracy z Pro-Am Dance System, fan page'm prowadzonym przez Piotra Lewandowskiego, niezależnego instruktora i trenera tańca oraz gorącego zwolennika i propagatora tego systemu w naszym kraju.


Paweł Klisowski & Anna Wysocka
foto: Filip Herzig

Turnieje PRO-AM, które odbyły się w Polsce, w pierwszym półroczu 2014 roku:


  • Warszawa, 1 lutego 2014
Drugi turniej z serii ?Noc Gwiazd? zorganizowany przez Akademię Tańca Sulewscy. W turnieju wystartowały 22. pary, w tym 8-śmiu debiutantów. Był to wzrost o ponad połowę w porównaniu z pierwszym turniejem z października 2013 roku. Rzeczą godną odnotowania było spore zainteresowanie publiczności, która licznie zgromadzona wspierała tancerzy, szczelnie wypełniając salę przy ulicy Miedzianej.  • Mikołajki 8-9 marca 2014
Turniej został zorganizowany przed organizację WDP i pana Marka Sienkiewicza wraz ze współpracownikami. Wzięło w nim udział rekordowo dużo par, bo aż 27. z całej Europy i USA. Był to wyjątkowy turniej, rozgrywany w komfortowych warunkach Hotelu Gołębiewski, z międzynarodowym panelem sędziowskim i w bardzo przyjaznej i swobodnej atmosferze, którą uczestnicy podkreślali na każdym kroku. Dwu-dniowe zawody dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Śmiało można porównać ten event do kameralnych turniejów, które odbywają się poza naszymi granicami. Zanotowaliśmy również rekord jeśli chodzi o liczebność kursantek zgłoszonych przez jednego instruktora, a było ich aż 6! Ukoronowaniem turnieju była gala wieczorna, podczas której można było podziwiać finały Pro-Am w 5. tańcach w obu stylach. Wydarzenie cykliczne i zdecydowanie godne polecenia.

  • Nowy Targ 9 maja 2014
Kolejny turniej w portfolio WDP, zorganizowany tym razem przez pana Bolesława Barę. Wzięło w nim udział 20. par w tym także z Litwy, Rosji i z Czech. Turniej bardzo przyjemy, nocleg w klimatycznym hotelu, a dodatkowe atrakcje sportowe i udogodnienia organizacyjne sprawiły, że uczestnicy mogli poczuć się naprawdę zadbani.

  • Warszawa 7 czerwca 2014
Trzeci turniej z serii ?Noc Gwiazd? w Akademii Tańca. Wydarzenie ma już swoją stałą rzeszę fanów. Za każdym razem organizatorzy stają na wysokości zadania przygotowując komfortowe warunki do rywalizacji. Tym razem wystąpiły 22. pary, można było też zaobserwować pewne roszady oraz nowe zestawienia. Licznie zgromadzona publiczność była świadkiem widowiska na wysokim poziomie. Szeroko komentowane były nie tylko piękne stroje, ale przede wszystkim znacząca poprawa poziomu i ogólnego przygotowania tańczących par. Warszawa wyrasta na wiodący ośrodek Pro-Am, w związku z czym, możemy się spodziewać tu w najbliższym czasie kolejnych pro-amowych wydarzeń.
  • Zielona Góra 21 czerwca 2014
Turniej, który zamknął rywalizację Pro-Am w pierwszym półroczu 2014 roku w Polsce. Jego organizatorem była Szkoła Tańca ?Gracja?, a wystartowało 20. par. Pomimo bardzo kameralnej atmosfery, a może właśnie dzięki niej, wydarzenie przypadło bardzo do gustu wszystkim uczestnikom i zielonogórskiej publiczności, która miała po raz pierwszy miła okazję podziwiać pary Pro-Am. Rywalizacja parkietowa zakończyła się grilowaniem i wspólnymi tańcami. Biorąc pod uwagę "całokształt" - zdecydowanie jeden z bardziej udanych turniejów jak do tej pory.


Turnieje zagraniczne, w których startowały pary z Polski:

  • Wilno - Stars Ball (6 kwietnia 2014)
  • Wilno - Dance Festival (1 czerwca 2014)
  • Mannheim (21 czerwca 2014)
  • Rimini (28 czerwca 2014)


Piotr Lewandowski
Pro-Am Dance System


Dziś jest
14 kwietnia 2024

KLUB KIBICA