STREFA TAŃCZĄCYCH SENIORÓW / WYBIERZ: / ROK 2015

Vienna Dance Concourse 2015

Vienna Dance Concourse 2015

Dodano: 2015-06-12 | 08:51:55


Turniej w Wiedniu jest jednym z nielicznych, w którym uczestnikami są wyłącznie pary seniorskie. Podobnie jak przed rokiem, również w bieżącym jego uczestnikami były polskie pary, a w panelu sędziowskim pracował Pan Andrzej Jakubowski.


foto: Andrzej Jakubowski

Wiedeń był jak zwykle wyjątkowy i rekordowy. W ciągu trzech dni zatańczyło 280. par reprezentujących 25. nacji. Przez trzy dni, przez parkiet w wiedeńskim Ratuszu, przewinęło się blisko 540. par (licząc starty).

W stylu standardowym wystąpili Seniorzy we wszystkich grupach wiekowych począwszy od kategorii Senior I (najmłodsi 35. lat), poprzez Senior II i III, skończywszy na Senior IV - pary, w których najmłodsi mają tylko 65. lat.

Rewelacyjnie zatańczyli Finowie - Jari Redsven i Anne Redsven, zwycięzcy Senior III, zaś w Senior I zachwycili Czesi - Michal Mladek i Sarka Hesova.

Wyniki:


W stylu latynoamerykańskim rywalizowali tylko Seniorzy I i II. Łacina podobała się, a pary tańczyły na dobrym poziomie technicznym i wizualnie - pozytywnie, prezentowało się bardzo wiele atrakcyjnych par. W Senior II Latin zwyciężyli Hiszpanie - Francisco Javier Otamendi Fenandez i Lourdes Dominguez Guilera, natomiast w Senior I Włosi - Paolo Croce i Vita Kanaeva.

Wyniki:


Polacy w Wiedniu ...

Polacy w Wiedniu
foto: materiały prasowe

Liczne grono polskich seniorów wprawdzie nie dotarło do finałów, ale mimo tego mogło się podobać.

Vienna Dance Concourse 2015


Vienna Dance Concourse 2015

foto: Andrzej Jakubowski

Trzeciego dnia Vienna Dance Concourse 2015 odbyły się WDSF PD Mistrzostwa Świata Zawodowców w show latin. Wygrali gospodarze Vadim Garbuzov i Kathrin Menzinger.

Wiedeń, 5-7 czerwca 2015

WYNIKI:


Współpraca redakcyjna:

Andrzej Jakubowski


Komentarze: 2 Ostatnio dodany: 2015-06-13 | 11:02

Dziś jest
4 października 2023