STREFA TAŃCZĄCYCH SENIORÓW / WYBIERZ: / ROK 2015

Państwo Budyś i Państwo Kucharczykowie

Seniorzy na Mistrzostwach Świata

Dodano: 2015-12-06 | 20:12:47


Tomasz i Róża Kucharczykowie oraz Mariusz i Monika Budyś reprezentanci Polski na WDSF Mistrzostwa Świata Seniorów I Latin w Salou spędzili niezwykle aktywnie mijający weekend startując nie tylko w mistrzostwach.


Mariusz i Monika Budyś
Tomasz i Róża Kucharczykowie
foto: materiały redakcyjne

Nasi, polscy, reprezentanci przed WDSF Mistrzostwami Świata Senior I Latin rozgrzewali się w stylu standardowym - tańcząc turniej WDSF Senior I Open Standard, którą to konkurencję wygrali nasi - Państwo Tomasz i Róża Kucharczykowie, a Państwo Mariusz i Monika Budyś zajęli 5. - finałowe - miejsce.


Po tej rozgrzewce, tego samego dnia, 5 grudnia, przyszła kolej na udział w WDSF Mistrzostwach Świata Seniorów I Latin, w których zatańczyło 45. par z całego świata. Tytuł Mistrzów Świata przypadł gospodarzom - Rubenowi Vicianie Lopez i Evie Moya. Reprezentanci Polski zajęli miejsca: Państwo Tomasz i Róża Kucharczykowie - 18.-19. miejsce, a Państwo Mariusz i Monika Budyś - 39.-41. miejsce.

Reprezentanci Polski w MŚ Salou 2015

Państwo Kucharczykowie i Budyś
foto: materiały redakcyjne

Dla Państwa Tomasza i Róży Kucharczyków, nie dość było tańca, więc następnego dnia po Mistrzostwach, czyli dziś, w niedzielę, 6 grudnia, zatańczyli raz jeszcze w stylu latynoamerykańskim, tym razem, w turnieju WDSF Senior I Open Latin i w rywalizacji z 32. parami awansowali do finału zajmując 5. miejsce.

Tomasz i Róża Kucharczykowie

Tomasz i Róża Kucharczykowie
foto: materiały redakcyjne


Po tak aktywnie spędzonym weekendzie Państwo Kucharczykowie zadowoleni i zmęczeni, pozwolili sobie po turniejach w Salou na chwilę relaksu odwiedzając Barcelonę.


Festiwal tańca Spanish Open 2015 w Salou, to nie tylko turnieje Seniorów i ich Mistrzostwa Świata. W programie było wiele innych konkurencji. Nas interesują te "polskie". W sobotę, 5 grudnia, zatańczyły pary amatorskie w turnieju WDSF International Open Standard. Polskę w tej konkurencji reprezentowali - Armand Fazullin i Klaudia Iwańska którzy awansowali do finału, na 5. miejsce. Drugą polską parą byli Eros Sciamanna i Anna Jaglińska, którzy wytańczyli półfinał, 10.-11. miejsce.

Armand Fazullin i Klaudia Iwańska

Armand Fazullin i Klaudia Iwańska
foto: Adam Socik / TwistService.plMistrzowski weekend ...

Dziś jest
13 czerwca 2024