TANIEC TOWARZYSKI

Huber Raczek i Magdalena Kowalska

Półfinały w mistrzostwach świata

Dodano: 2017-11-05 | 23:39:39


W sobotę, 4 listopada, odbyły się dwa turnieje rangi mistrzostw świata, w których polscy reprezentanci wytańczyli miejsca w półfinałach.


Hubert Raczek i Magdalena Kowalska
foto: materiały redakcyjne

Turnieje mistrzowskie odbyły się w stolicy Rumunii - Bukareszcie i na Węgrzech w Györ. W Bukareszcie o tytuły mistrzów świata rywalizowały pary Juniorów 2 w stylu Latin, zaś na Węgrzech - Seniorzy I w 10 tańcach.

Polskę w WDSF Mistrzostwach Świata Juniorów reprezentowały dwie pary:
  • Mateusz Krupa i Natalia Billings, którym zabrakło odrobiny szczęścia do awansu do ćwierćfinału i zakończyli rywalizację na 26. miejscu,
  • Hubert Raczek i Magdalena Kowalska, która awansowała do półfinału mistrzostw, zajmując 9. miejsce.

Tytuł mistrzów świata przypadł Rosjanom - Germanowi Pugachev i Ariadnie Tishova.

W Mistrzostwach uczestniczyło 67. par, zaś 9-osobowemu panelowi sędziowskiemu przewodniczył Chairperson, przedstawiciel Polski - Robert Wota.


W WDSF Mistrzostwach Świata Seniorów I w 10 tańcach, Polskę samotnie reprezentowali Tomasz Kucharczyk i Róża Kucharczyk, którzy wytańczyli 7. miejsce w półfinale, tuż za finałem. Dla Państwa Kucharczyków jest to kolejny udział, jako reprezentantów Polski, w turnieju rangi mistrzostw świata. Przed dwoma tygodniami, startując w swojej kategorii wiekowej, stanęli na drugim stopniu WDSF Mistrzostw Świata Seniorów II w 10 tańcach.

W panelu sędziowskim przedstawicielem z Polski była Alicja Majewska.

4 listopada 2017

Wyniki:

Dziś jest
17 kwietnia 2024