TANGO ARGENTINO / WYBIERZ / ROK 2014

Piotr Woźniak & Ida Zagrzejewska

Tango - wprowadzenie

Dodano: 2014-03-06 | 05:35:00


Każdy z nas wręcz intuicyjnie wie czym jest tango, ale dla mnie to coś więcej niż taniec. Tango to ogromna kopalnia wiedzy na temat historii, kultury i obyczajów. To także "lustro" obnażające nasze słabości, a dla niektórych "drogowskaz" odkrywający ocean możliwości skrywany latami.


Piotr Woźniak & Ida Zagrzejewska
foto: Marcin Woźniak


Na tango składa się muzyka, śpiew i taniec oczywiście. Aby czerpać przyjemność z tańca należy opanować niezbędne podstawy dotyczące techniki, kroków i co najważniejsze podstawy prowadzenia i podążania. Ten ostatni element, o którym wspomniałem jest integralny, aby wyglądać i czuć się jak para w tańcu, aby poruszać się harmonijnie i bez względu na poziom poczuć magnetyzm tego tańca.

Wygląda to wszystko na dość skomplikowaną formę, ale w rzeczywistości podstawą tanga jest chodzenie, a podczas nauki należy być cierpliwym i skoncentrować się na precyzji wykonywanych ruchów. Dzięki temu szybko możemy zacząć tańczyć dosyć swobodnie, nawet jeśli znamy tylko kilka podstawowych figur. Podczas nauki kierujmy się elegancją ruchu, harmonią wykonywanych kroków oraz wygodą. Tango zrodziło się z przyjemności bycia razem i potrzeby wyrażania swoich emocji, zatem każdy z nas może odnaleźć swoją drogę, a taniec ten stanie się dla niego fantastyczną przygodą.

Wiele razy zdarzyło mi się przeczytać o ?wojnie kochanków? kiedy opisywano tango, o ?wulkanie emocji? na parkietach, wzbudza to u mnie uśmiech na twarzy. Aby przekonać się jak wygląda tango proponuję wybrać się na milongę (to prawie jak dyskoteka, ale gra tylko tango) i zobaczyć jak można się bawić. W Warszawie milongi odbywają się codziennie. Informacji najlepiej szukać w internecie lub podpytać w najbliższej szkole tańca.

(www.tangonuestro.pl)

Tango ma wiele twarzy i jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki różnorodności stylów (milonga, walc, nuevo/neotango) oraz szerokiej gamie muzycznej nigdy nie będziesz się nudził. Dla osób, które chcą spróbować tango, istnieje cały wachlarz możliwości zdobywania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności. Oto niektóre z nich:
 • kursy grupowe
  (najpopularniejsza forma lekcji dla początkujących, pojedyncza lekcja kosztuje ok. 20-35 pln),

 • lekcje indywidualne
  (koszt lekcji jest zdecydowanie większy ok. 80-150 pln, możesz zapisać się jako para lub bez partner-a/ki, zdecydowanie warto jeśli ktoś chce rozpocząć intensywną naukę lub szlifować swoje umiejętności),

 • warsztaty/seminaria/festiwale
  (najczęściej zajęcia weekendowe, bardzo intensywne, często prowadzone przez pary z Argentyny),

 • praktyka
  (zajęcia na których możesz ćwiczyć elementy tanga pod okiem instruktora),

 • Pro-Am Dance System
  (skrót Professional-Amatour, czyli nauczyciel tańczący ze swoim uczniem, istnieje możliwość brania udziału w pokazach i konkursach tanecznych, to najnowsza forma nauki, bardzo intensywna, ale również i kosztowna, przeznaczona dla osób bardzo ambitnych i lubiących rywalizację).

Jeśli chcesz wiedzieć więcej zajrzyj na www.tango.waw.pl lub napisz bezpośrednio do mnie: tangovw@gmail.com.

Zapraszam do nauki tanga argentyńskiego w czym być może pomocne dla Was będzie moje motto: ?Jeśli czegoś nie umiesz to tylko dlatego, że tego nie robisz?. Zatem do zobaczenia na milongach.


Abrazo fuerte,
Piotr Woźniak
Komentarze: 2 Ostatnio dodany: 2014-03-10 | 10:09

Dziś jest
13 czerwca 2024

TANGO ARGENTINO