TANGO ARGENTINO / WYBIERZ / ROK 2014

Jakub Grzybek & Patrycja Cisowska

Polacy Mistrzami Europy w Tango

Dodano: 2014-06-15 | 20:50:36


Jakub Grzybek & Patrycja Cisowska zostali Mistrzami Europy w Tango Escenario podczas wydarzenia tangowego, które odbyło się w Londynie w weekend 7-8 czerwca 2014 r.


Jakub Grzybek & Patrycja Cisowska
foto: archiwum własne tancerzy

UK / European Stage Tango Championship 2014 & Tango BA Dance World Cup Preliminaries w Londynie to jeden z lokalnych konkursów tanga uznawanych przez Buenos Aires, które odbywają się w Europie, Azji oraz USA.

Konkursy te oceniane są przez czołowych "maestros" ze stolicy Argentyny:
  • Fabian Salas
  • Lola Diaz
  • Jimena Hoeffner
  • Fernando Carrasco
  • Juanjo Carmona - supervisor (delegacja z Buenos Aires Mundial de Tango Festival).

Festiwal obfitował w milongi, warsztaty i pokazy. Atmosfery dopełniły wspaniałe londyńskie sale i parkiety. Na turnieju pary z całej Europy prezentowały się w dwóch kategoriach: Tango de Salon oraz Tango Escenario(Sceniczne Tango).

W Festiwalu uczestniczyli Polacy - Jakub Grzybek & Patrycja Cisowska, którzy wytańczyli pierwsze miejsce w kategoii Tango Escenario, zdobywając tytuł - UK / European Tango Champions 2014.foto: archiwum własne tancerzy

Jakub Grzybek i Patrycja Cisowska - tancerze i nauczyciele tańca, zdobywali swe umiejętności w stolicy tanga - Buenos Aires.

Byli choreografami największego w Polsce spektaklu tangowego "Tango Piazzolla" wystawianym w teatrze Rampa w Warszawie. Występowali w wielu miastach europejskich. Tańczyli w teatrze muzycznym "Roma", a także na statkach rejsowych włoskich linii Costa.

Mieli swój udział w telewizyjnym show tanecznym - "Dancing with the Stars - Taniec z Gwiazdami", w którym przygotowywali uczestników programu choreograficznie i merytorycznie do Tanga Argentyńskiego.

Ponad dwa lata temu stworzyli nowe, kultowe, miejsce na tangowej mapie Warszawy - szkołę TangoArtFactory. Zadbali o to, aby można było poczuć w tej szkole klimat Buenos Aires.

Dziś jest
23 września 2023

TANGO ARGENTINO