TANIEC NA WÓZKACH

Holland Dans Spektakel

Znamy skład naszej drużyny

Dodano: 2013-03-25 | 06:50:59


Możemy już podać listę naszych zawodników startujących w 25 Holland Dans Spektakel. World Cup Wheelchairdancing jest częścią tej dużej tanecznej imprezy. Od piątku do poniedziałku swoje umiejętności prezentować będą tancerze streetdance, tańca towarzyskiego oraz tańca na wózkach.


Współpraca redakcyjna:
Anna Reda

W polskiej ekipie trwają ostatnie przygotowania, wyjazd planowany jest na czwartek 28 marca 2013.
Polski Team wystąpi w sobotę i niedzielę w następujących kategoriach:

Combi Standard i Combi Latin I:

  • Michał Ciok & Magdalena Matusiak

Combi Latin II:

  • Paweł Karpiński & Nadine Kinczel
  • Kamil Kuran & Anna Rybarczyk
  • Marek Zaborowski & Katarzyna Błoch

Duo Standard II i Duo Latin II:

  • Paweł Karpiński & Joanna Reda
  • Norbert Kamiński & Katarzyna Błoch

Amateur combi stanadrd II:

  • Andrei Selivonets & Joanna Reda

Debiutanten duo II

  • Bartosz Borowczak & Małgorzata Błoch

Pierwsze rundy rozpoczną się już po godzinie 10-tej. Podczas dwóch dni na parkiet wyjdzie 12 grup tańczących w różnych stylach i stopniach zaawansowania tanecznego. W kategoriach, w których startują Polacy rywalizować ze sobą będzie od 10 do 18 par. Z pewnością widowisko dostarczy oglądającym wiele niezapomnianych wrażeń.

Parę słów o naszych tancerzach: Magda Matusiak, od tego roku może brać udział w turniejach aprobowanych przez IPC. W Holandii, w rywalizacji World Cup zatańczy po raz pierwszy z Michałem Ciok w obu stylach tanecznych. Nową parę, ale składającą z doświadczonych i utytułowanych zawodników tworzą: Paweł Karpiński i Nadine Kinczel. Podobnie Kamil Kuran, który połączy swoje umiejętności taneczne z nową tancerką Anną Rybarczyk. Joanna Reda po kilkuletniej przerwie powróci do tańca w kategorii combi, a jej partnerem będzie Andrei Selivonets. Dla Bartosza Borowczaka i Małgorzaty Błoch - młodziutkiej stażowo pary - wyjazd będzie szansą zdobycia nowych doświadczeń. Katarzyna Błoch, Norbert Kamiński i Marek Zaborowski to doświadczeni zawodnicy naszej kadry. Dla nich ten turniej będzie ugruntowaniem swoich pozycji.

Nad naszą ekipą czuwać będzie Pani Iwona Ciok. Zawody zapowiadają się bardzo emocjonująco.
Wszystkim życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych, a naszym tancerzom dodatkowo jak najwyższych lokat.

Anna Reda


Komentarze: 2 Ostatnio dodany: 2013-04-01 | 13:09

Dziś jest
23 września 2023