TANIEC NA WÓZKACH

Continets Cup 2013

Continents Cup 2013

Dodano: 2013-08-30 | 07:10:45


W dniach od 31 sierpnia do 1 września w Rosji odbędzie się Puchar Kontynentów 2013 – Continents Cup 2013.


Ten duży turniej dotychczas rozgrywany był w Sankt Petersburgu. W roku bieżącym, w najbliższy weekend, zadebiutuje w Krasnogorsku pod Moskwą. Cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Na parkiecie spotkają się pary z 20 krajów świata. Gospodarze przygotowują swoich zawodników z 16 regionów Rosji. Organizatorzy z roku na rok rozszerzają zawody o nowe konkurencje. W tym roku tancerze będą mogli wystartować w 16 kategoriach, o różnym poziomie zaawansowania. Daje im to także możliwość ekspresyjnego wyrażenia swojego tańca w różnych formach: solo, w parach, w grupach. Wprowadzona kategoria – free style – pozwala choreografom i samym artystom na stworzenie całej historii pokazu.
 
Nasze pary w lipcu intensywnie przygotowywały się do tego występu. Zgrupowanie odbyło się w przyjaznym Centrum Przygotowań Paraolimpijskich "Start" w Wiśle.

Polski team zaprezentuje się w kategoriach:

Duo II Standard i Latin:
  • Paweł Karpiński & Joanna Reda
Combi II Latin:
  • Paweł Karpiński & Nadine Kinczel
Combi I Standard i Latin:
  • Michał Ciok & Magdalena Matusiak
  • Marek Zaborowski & Katarzyna Błoch.

Nad zawodnikami będzie czuwał Pan Włodzimierz Ciok - trener kadry tańca na wózkach.

Niedawno Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski ogłosił, że po raz pierwszy tancerze będą mogli podczas turnieju używać reklam na swoich strojach i tanecznych wózkach. Mamy nadzieję, że ułatwi to pozyskanie nowych sponsorów dla tej dyscypliny.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników. Sądzę, że podczas tych dwóch dni zobaczymy nie tylko turniej tańca na wózkach, ale także wielkie widowisko artystyczne, a motywem przewodnim będzie taniec w różnych odsłonach.
Oglądajcie i kibicujcie nam na żywo - KANAŁ BEZPOŚREDNIEJ RELACJI z CONTINENTS CUP 2013


Anna Reda
Komentarze: 1 Ostatnio dodany: 2013-09-02 | 11:03

Dziś jest
29 maja 2023