TANIEC NA WÓZKACH

Przeźmierowo 2013

Przeźmierowo 2013

Dodano: 2013-10-20 | 13:51:20


Festiwal Tańca Sportowego w podpoznańskim Przeźmierowie po raz drugi gościł tancerzy na wózkach w turnieju Integracja 2013.


Uczestnicy turnieju na wózkach
Integracja 2013, foto: Jacek Reda

Oprócz tancerzy na wózkach w cyklicznym - czwartym Festiwalu w Przeźmierowie swoje umiejętności prezentowali także seniorzy w turnieju Grand Prix Senior, a w Jesiennym Turnieju Tańca Sportowego uczestniczyły dzieci po tancerzy dorosłych - amatorów.

W turnieju Grand Prix Senior startowały pary, w których najmłodsi tancerze mają lat 35, a najstarsi "są wiecznie młodzi" :) Pary tworzą często małżeństwa, dla których taniec stał się pasją i sposobem na życie. Każda z seniorskich par (a startowało ich ponad sto) może pochwalić się nienaganną sylwetką (czego niżej podpisany szczerze im zazdrości), doskonałym sposobem poruszania się na i poza parkietem oraz uśmiechem, który stale gościł na ich twarzach.

Dobrze się dzieje, że wydarzeń z udziałem par Seniorów jest coraz więcej w Polsce.


foto: Jacek Reda

Turniej tańca na wózkach INTEGRACJA 2013, z przyczyn niezależnych od organizatorów, nie wypadł tak okazale jak rok temu. Część zagranicznych par zrezygnowała z udziału na kilka dni przed imprezą?! Mimo abesencji par zagranicznych, w Przeźmierowie, zatańczyły pary taneczne należące do czołówki światowej w tej dyscyplinie tańca.

Skromna obsada turniejów tańca na wózkach nie była przeszkodą dla par, aby zaprezentować się od jak najlepszej strony. "Wózkowicze" dali z siebie wszystko, aby podobać się publiczności i oceniającym ich sędziom.

W kategorii combi konkurowały ze sobą po dwie pary, przez co ich występ był bardziej formą pokazu niż turnieju:
  • Andrei Selivonets & Joanna Reda i
  • Marek Zaborowski & Katarzyna Błoch w stylu standardowym oraz

  • Paweł Karpiński & Nadine Kinczel i
  • Marek Zaborowski & Katarzyna Błoch w stylu latynoamerykańskim.
Norbert Kamiński & Katarzyna Błoch oraz Paweł Karpiński & Joanna Reda (kategoria duo latin) wraz z Marcinem Tytko & Marią Peliwo (krakowska para kategorii promotion) - wspólnie - wystąpili w pokazach tańców na wózkach.

Marcin Tytko i Magdalena Staszewska - para combi, dodatkowo zatańczyła pokaz podczas finałów par seniorów, a na zakończenie turnieju Marek Zaborowski z Katarzyną Błoch zaprezentowali prapremierę swojego show inspirowanego tańcem nowoczesnym.

Organizatorzy tanecznego wydarzenia w Przeźmierowie zapewniali, że będą czynić wszystko, aby w kolejnych latach w Przeźmierowie spotkali się tancerze na wózkach w liczniejszym gronie, niż dotychczas, nie ograniczonym wyłącznie do polskich zawodników.


Aktualnie - kadrowicze, zawodnicy tańca na wózkach, przygotowują się do turnieju GAR Dance Cup 2013, który odbędzie się we Wrocławiu 23 listopada oraz planowanego na 30 listopada turnieju w Wiesbaden (Niemcy), które to turnieje będą "sparingowym" sprawdzianem poziomu tanecznego polskich tancerzy na wózkach przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w tańcu na wózkach, które odbędą się w Tokio, 4 i 5 grudnia 2013 roku.

Póki co nie jest znany skład polskiej reprezentacji, a Włodzimierz Ciok - trener kadry tancerzy na wózkach "pod uwagę bierze tych zawodników, którzy intensywnie trenują i podnoszą swoje umiejętności".

Tak więc zawodnikom, tancerzom na wózkach nie pozostaje nic innego jak ruszyć "do boju, bo Japonia czeka?!


Jacek Reda

Dziś jest
14 kwietnia 2024