TANIEC TOWARZYSKI

Michał Le i Sandra Jabłońska

Mistrzowie Polski po raz 6.

Dodano: 2021-10-25 | 23:13:11


Michał Le i Sandra Jabłońska po raz 6. zostali Mistrzami Polski PTT w tańcach standardowych podczas Mistrzostw Polski PTT, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej.


Michał Le i Sandra Jabłońska
foto: Adam Socik / TwistService.PL


Mistrzostwa Polski PTT w Dąbrowie Górniczej, w odróżnieniu do tych z lat minionych, przeprowadzono w ciągu jednego dnia, w sobotę 23 października 2021 r. Organizacji podjęły się trzy śląskie kluby: RYTM Żory, IMPULS Chorzów i MARENGO Dąbrowa Górnicza przy wsparciu Zarządu Głównego PTT i Okręgu Śląskiego PTT.

W głównej konkurencji Mistrzostw - par Dorosłych rywalizowało 37. par. Na podium, z tytułami Mistrzów i WiceMistrzów Polski PTT stanęli:
  1. Michał Le i Sandra Jabłońska - Mistrzowie Polski PTT
  2. Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka - I WiceMistrzowie Polski PTT
  3. Maciej Kadłubowski i Karolina Kozów - II WiceMistrzowie Polski PTT.
Na kolejnych finałowych miejscach sklasyfikowano:
4. Vadyma Negrebetskyi i Kornelię Kopaczyńską
5. Tomasza Budzik i Katarzynę Kostańczuk
6. Kamila Pieczyraka i Sandrę Polewską.


Mistrzostwa odbywały się także w pozostałych kategoriach wiekowych. Cieszy duża frekwencja par. Wiele konkurencji rozpoczynało się od 1/8 finału, sporo - od ćwierćfinałów. Licznie o tytuły Mistrzów Polski PTT rywalizowali Seniorzy.

Aż 78. klubów i szkół tańca wystawiło w Dąbrowie Górniczej swoje pary. Najwięcej par reprezentowało Danceclub Szczecin - 14. i Grację Zielona Góra - 10.

Za niespełna miesiąc, 20 listopada, w Bełżycach o tytuły Mistrzów Polski PTT rywalizować będą pary w stylu latynoamerykańskim.Dziś jest
22 lutego 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI