POLONIA TANECZNA / WYDARZENIA ROKU: / 2015

Alexandr Ovchinnikov i Ewa Dudek

danceCOMP Wuppertal

Dodano: 2015-07-06 | 07:34:44


DanceCOMP w Wuppertalu, w zachodnich Niemczech, odbywa się tradycyjnie na początku lata. W bieżącym roku, w wielkim tłumie startujących par, znalazło się kilka z Polski.


Alexandr Ovchinnikov i Ewa Dudek
foto: Rob Ronda

Przeglądając wyniki turniejów danceCOMP Wuppertal 2015, nie sposób nie zauważyć, że mimo bardzo gorącego weekendu, na parkiecie zabytkowego Ratusza w Wuppertal, rywalizowała często ponad setka par tanecznych w jednej konkurencji, a w kategorii WDSF Senior Open Standard było tych par nawet 178!


Z rozrzewieniem wspominam czasy, kiedy w Polsce na Polish Open Championships w Olsztynie zgłosiło się - w jednej konkurencji - blisko 100. par. Szkoda, że pomimo wielu znakomitych ośrodków tańca w Polsce, dysponujących znakomitym zapleczem organizacyjnym i logistycznym, nie potrafimy stworzyć wydarzenia tanecznego, które przyciągnęłoby wiele znakomitości świata tańca, o licznym udziale naszych polskich par nie wspominając...


Wracając do danceCOMP. W turnieju WDSF World Open Standard udział wzięło 120. par, wśród nich trzy pary z Polski i nasz rodak z Kanady. Finałowym wynikiem (4. miejsce) mogą pochwalić się Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral. Zwycięstwo przypadło reprezentantom Niemiec - Simone Segartori i Anette Sudol.

Kolejna polska para Alexandr Ovchinnikov i Ewa Dudek wytańczyła 10. miejsce w półfinale. Rundę wcześniej, na 15.-16. miejscu, zakończył nasz rodak z Kanady - Patrick Ruciński tańczący aktualnie z Rosjanką Tatianą Veselkina.

W tej konkurencji próbowała swoich sił nowa - "mieszana" - para reprezentująca Polskę: Włoch - Giulio Petrilli i Polka - Ida Marszałek, która wcześniej, 3 lipca, w turnieju WDSF Rising Stars Standard (64. pary) zajęła miejsce na drugim stopniu podium ulegając reprezentantom Białorusi - Yahorowi Boldysh i Polinie Mineeva, pokonując Grigorija Gelfond i Isabel Tinnis reprezentantów Niemiec.

W 13-osobowym panelu sędziowskim, pracującym po przewodnictwem Heinza Spaekera, pary oceniali z Polski - Pan Marek Chojnacki i Igor Gutovskyi - jako sędzia hiszpański.

Wyniki:


Adam Vasina i Dagmara Nowak

Adam Vasina i Dagmara Nowak
foto: vstudio.photos

Natomiast do konkurencji WDSF World Open Latin, przystąpiło 109. par. Wygrali Marius-Andrei Balan i Khrystyna Moshenska, reprezentujący Niemcy. Z Polski zatańczyły tylko dwie pary. W półfinale (11. miejsce) - Adam Vasina i Dagmara Nowak oraz w 1/8 finału - Jakub Perzanowski i Karolina Skowyrska, na 26. miejscu.


W programie danceCOMP był także WDSF PD Puchar Europy Standard, w którym to turnieju na podium stanęły pary:
  1. Benedetto Ferruggia i Claudia Koehler - Niemcy
  2. Marco Cavallaro i Letizia Ingrosso - Włochy
  3. Isaia Berardi i Cinzia Birarelli - Włochy,
a na miejscu 11. w półfinale "zameldowali" się Polacy - Krzysztof Musioł i Karolina Anioł.


Większe, prestiżowe, turnieje w Niemczech trudno wyobrazić sobie bez konkurencji seniorów. W Wuppertalu seniorzy zatańczyli wszystkie konkurencje wiekowe, od najmłodszych do najstarszych. Polskich barw samotnie bronili młodzi seniorzy Marcin Sywula i Katarzyna Sywula.


Ostanim razem o turnieju w Wuppertalu wspominaliśmy w 2012 roku:

danceCOMP Wuppertal - strona turnieju
Wuppertal, 3,4,5 lipca 2015 roku

Dziś jest
1 marca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI