KLUB KIBICA / 2016 / WRZESIEŃ

Prague Open 2016

Nowy sezon rozpoczęty

Dodano: 2016-09-10 | 19:12:56


Przed tygodniem, w piątek, 2 września, w telewizji wystartowała 6. edycja Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami, zaś w stolicy Czech - Pradze zainaugurowany został nowy sezon turniejowy, sportowy ...


15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

W telewizyjnym show - Taniec z Gwiazdami, obok starych wyjadaczy, w roli nauczycieli gwiazd, pojawiło się kilkoro nowych tancerzy jak Wiktoria Omyła, Magdalena Molęda czy Wojtek Jeschke.

W programie uczestniczą także Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz, którzy mimo uczestnictwa w programie tv nie zarzucili tańca turniejowego. Po pierwszym odcinku, prosto z telewizyjnego studia, udali się do Pragi, aby wziąć udział w inaugurującym nowy sezon turniejowy na europejskich parkietach - festiwalu tańca Prague Open 2016. Startowali w turnieju WDSF International Open Standard i w rywalizacji z 54. parami zajęli 5. miejsce w finale. Zwycięstwo w tej konkurencji przypadło Włochom - Simone Carabellese i Lucia Cafagna.

W tej konkurencji zatańczyło także sześć innych par z Polski. Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz sklasyfikowani zostali w półfinale na miejscach 9.-11., zaś cztery kolejne pary w ćwierćfinale na miejscach:

 • 14. - Yaroslav Semenenko i Aleksandra Piszczek, nowy duet, dla których start w Pradze był turniejowym debiutem,
 • 19.-20. - Marcin Kleist i Julia Bień, jak widać, od nowego sezonu w "szeregach" WDSF,
 • 21. - Paweł Subczyński i Aleksandra Kucharska,
 • 22. - Robert Andersen i Klaudia Paduch.

Za ćwierćfinałem, w 1/8 finału zatańczyli Dariusz Stopka i Karolina Rek (28. miejsce).Do turnieju WDSF Rising Stars Standard - rozegranego w pierwszym dni Festiwalu - licznie zgłosiły się pary z Polski. Wśród 40. startujących pary, 8. przyjechało z Polski, z których trzy zakwalifikowały się do finału, a kolejne trzy do półfinału.

 1. Stan Tiberiu Florin i Grigore Daria - Rumunia
 2. Dawid Kozów i Karolina Kozów - Polska
 3. Yaroslav Semenenko i Aleksandra Piszczek - Polska
 4. Paweł Subczyński i Aleksandra Kucharska - Polska
 5. Alexander Pavlov i Mie Udesen - Dania
 6. Matej Stec i Elena Popova - Słowacja

 • 8.- 9. - Paweł Urbański i Monika Arend
 • 10. - Dariusz Stopka i Karolina Rek
 • 12. - Marcin Kleist i Julia Bień

 • 15. - Robert Andersen i Klaudia Paduch
 • 24.-25. - Michał Kędzierski i Sylwia Bryła.
Konkurs sędziowała z Polski Pani Alicja Majewska.
W programie Prague Open 2016 były WDSF Mistrzostwa Świata młodzieży poniżej 21 lat w stylu Latin. Mistrzostwa mają formułę otwartą, czyli mogła się do nich zgłosić każda para, niekoniecznie mistrzowie krajowi w tej konkurencji. Najlepszym wynikiem z polskich par mogą pochwalić się Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska (foto poniżej), która zajęła 17. miejsce, w ćwierćfinale, w konkurencji z 78. parami.

Polskę reprezentowały jeszcze dwie pary, Danila Telpukhovsky i Olivia Popek oraz Mateusz Dorot i Karolina Antczak, które zostały sklasyfikowane na dalszych miejscach.

Na podium stanęli reprezentanci Rumunii i Rosji:
 1. Miculescu Ionut Alexandru i Pacurar Andra - Rumunia
 2. Nikita Pavlov i Ekaterina Sharanova - Rosja
 3. Vladislav Nikishin i Polina Golubeva - Rosja.

Wyniki - WDSF Mistrzostwa Świata Młodzieży poniżej 21 lat Latin


Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska


Kacper Raputa i Wiktoria Tylek
foto: materiały redakcyjne

W Pradze widoczne były także młodsze polskie pary, startujące w kategoriach juniorskich. Nie było ich wiele, a te które startowały zajmowały również miejsca w finałach. W kategorii Juniorów I były to pary:
 • Kacper Raputa i Wiktoria Tylek - 4. miejsce Latin i 8. miejsce Standard,
 • Tomasz Ruszkowski i Julia Mozdyniewicz - 6, miejsce Latin i 5. miejsce Standard.

Natomiast w kategorii Junior II wyróżniali się Kamil Bochenek i Ilona Sak - 4. miejsce w stylu standardowym i 8.-9. w stylu Latin. Maciej Więch i Zuzanna Ryś - 7. miejsce, w stylu Latin. Miejsca ćwierćfinałowe, w obu stylach, zajmowała para Mateusz Krupa i Nicole Billings.


Kończąc relację sprzed tygodnia, zauważamy drugie miejsce młodzieżowej pary latynoamerykańskiej - Dawida Podgajnego i Ewy Korpak, który na podium stanęli pomiędzy parami włoskimi: zwycięzcami - Leonardo Lini i Mia Gabusi oraz trzecią parą turnieju - Samuelem Santarelli i Elisą Brunetti.

W stylu standardowym, w konkurencji Młodzieży, tuż za finałem, na 7. miejscu, zatańczyli Michał Kieszek i Julia Stefańska, a w ćwierćfinale Mateusz Pawłowski i Monika Fabijańczuk.


Pragę odwiedzili polscy Seniorzy. Zatańczyli w konkurencji WDSF Senior II Standard zajmując miejsca:

16.-17. - Emil Gajda i Dorota Gajda
28. - Józef Iżykowski i Magdalena Bujnicka
34.-36. - Jarosław Mielcarek i Hanna Mielcarek


Wyniki:


Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz - historia taneczna pisana na Twist Service:

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI