KLUB KIBICA / 2016 / LISTOPAD

Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz

Assen 2016

Dodano: 2016-11-16 | 08:24:51


W cieniu rozgrywanych w ubiegłym tygodniu w duńskim Aarhus WDSF Mistrzostw Świata zawodowców i amatorów w stylu standardowym, w Holandii, w Assen, odbywał się doroczny Dutch Open Assen 2016 z udziałem polskich par.


Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz
foto: RobRonda.com
15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Dutch Open w Assen to turniej, który wpisany jest na stałe w kalendarzu wielu par tanecznych, także tych z Polski. Tancerze cenią sobie turnieje w Assen za niesamowicie ciepłą atmosferę stwarzaną przez publiczność, która dodaje im super energii podczas prezentacji tanecznych. Jedyny w swoim rodzaju klimat stwarzają dodatkowo rewelacyjni mistrzowie ceremonii.

Z Polski w turniejach w Assen wzięło udział dużo polskich par. Wiele z nich zakończyło rywalizację taneczną w finałach. W kategorii Amatorów Standard Polskę reprezentowały trzy pary i wszystkie zatańczyły w finale:
 1. Ivan Novikov i Margarita Klimenko - Rosja
 2. Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz - Polska
 3. Michał Le i Sandra Jabłońska - Polska
 4. Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka - Polska
 5. Marko Ilich i Yulia Sadovska - Ukraina
 6. Artem Kuklin i Alika Dika - Ukraina.

W Professional Standard dla Polski tańczył Wiktor Kiszka z Leanne zajmując 4. finałowe miejsce:
 1. Andrea i Sara Ghigiarelli - Anglia
 2. Domen Krpez i Natascha Karabey - Niemcy
 3. Eldar Dzhafarov i Anna Sazhina - Aźerbedzan
 4. Wiktor Kiszka i Leanne - Polska
 5. Stanislav Zelianin i Irina Cherepanova - Rosja
 6. Warren i Kristi Boyce - Anglia

Assen 2016 - Amatorzy Standard


Kacper Pawłowski i Magdalena Dederko

foto: materiały redakcyjne

W stylu latynoamerykańskim barw biało-czerwonej broniły młodsze pary. W kategorii poniżej 16 lat, finałowe, 5. miejsce zajęła para - Kacper Pawłowski i Magdalena Dederko, przed którą były cztery pary z Ukrainy.

Natomiast w kategorii młodzieżowej, poniżej 19 lat, finałowe, 6. miejsce wytańczyli Seweryn Klekowski i Julia Kowalczyk. Zwyciężyli Rosjanie - Ignatiy Malkov i Galina Voitenco.

W finałach nie zabrakło polskich Seniorów:
Leszek i Anna Tatała w kategorii powyżej 50 lat zajęli: 1. miejsce w stylu Latin i 5. - w stylu standardowym oraz 4. miejsce w kategorii powyżej 40 lat Latin.
Łukasz Bartecki i Małgorzata Pawlak w stylu Latin zajęli: 2. miejsce kategorii powyżej 40 lat i 3. miejsce - powyżej 30. lat.


W towarzystwie światowych sław sceny tańca towarzyskiego, w panelach sędziowskich, pracowali także Polacy: Krzysztof Kulig, Monika Sakowska i Roman Pawelec.Assen, Holandia, 10 - 13 listopada 2016

Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz - historia taneczna pisana na TwistService.PL:Turnieje Dutch Open w Assen na TwistService.PL:

Dziś jest
9 czerwca 2023

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI