POLONIA TANECZNA / WYDARZENIA ROKU: / 2017

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek

Mateusz i Justyna - majowe turnieje

Dodano: 2017-05-30 | 07:20:41


Odnotowujemy kolejne, majowe, turnieje Mateusza Brzozowskiego i Justyny Możdżonek: WDSF Mistrzostwach Świata Młodzieży poniżej 21 lat i WDSF International Open Standard w Bukareszcie.


Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek
w Bukareszcie
foto: materiały redakcyjne


WDSF Mistrzostwa Świata Młodzieży poniżej 21 lat Standard

Po turnieju w słonecznym Rimini, 7 maja, Mateusz i Justyna, "przenieśli" się na Łotwę, do Salaspils, gdzie, 13 maja, odbyły się WDSF Mistrzostwa Świata Młodzieży poniżej 21 lat, w których zakwalifikowali się do finału zajmując trzecie miejsce i tytuł II WiceMistrzów Świata. Tytuł Mistrzów Świata pozostał u gospodarzy - Denisa Gudovsky i Megija Dana Morite (Łotwa), zaś tytuł I WiceMistrzów wytańczyli reprezentanci Rumuni - Rednic Paul i Lucaciu Roxana.

Zważywszy, że Mistrzostwa w tej konkurencji mają charakter otwarty, Polskę reprezentowały jeszcze dwie pary: Robert Andersen i Klaudia Paduch (23. miejsce w ćwierćfinale) i Michał Kieszek i Julia Stefańska (27.-29. miejsce, w 1/8 finału).

W Mistrzostwach zauważamy także Polkę - Alicję Ciesielską, która w parze z Joao Relha wytańczyła 27.-29. miejsce.

W Mistrzostwach uczestniczyło 60. par.

Wyniki:


Romanian Open

Bukareszt, Rumunia, 20-21 maja

Tydzień po Mistrzostwach Świata na Łotwie Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek zatańczyli w stolicy Rumunii, Bukareszcie, turniej WDSF International Open Standard, w którym w rywalizacji z 37. parami, zajęli drugie miejsce, ulegając reprezentantom Rosji - Alexey'owi Glukhov i Anastasii Glazunovej.

W tej konkurencji zatańczyła inna polska para - Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy, która wypadła również b. dobrze, awansując do finłu na 4. miejsce.

Kolejnego dnia, w Bukareszcie, rozegrano turniej w stylu latynoamerykańskim, w którym barw Polski bronili Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska, która zajęła 6. miejsce w finale.

Oba style taneczne sędziował panel sędziowski składający się z 13-tu sędziów punktujących, wśród nich przedstawiciel Polski - Pan Robert Wota.


Wyniki:


Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna pisana na Twist Service:

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI