TANIEC TOWARZYSKI

Wielkanoc w Cambrils

Taneczna Wielkanoc 2018

Dodano: 2018-04-03 | 08:13:46


Okres Wielkanocy - w Polsce, to czas rodzinnego świętowania, zaś w Europie w tym czasie - wieloletnią tradycją - są turnieje tańca m.in. w Cambrils i w Berlinie.


od lewej: Madara Freiberga i Dariusz Myćka,
Anna Jaglińska i Eros Sciamanna
Julia Bień i Marcin Kleist
foto: Robert Wota


Wielkanocne turnieje w Cambrils (Hiszpania) odbywają się od blisko 12. lat. W miniony weekend festiwal odbył się pod nazwą: I Iberica DanceSport,  w którym trzy polskie pary rywalizowały w turnieju WDSF World Open Standard z ponad 60-cioma parami, z 23. krajów, wśród których 11. - to pary "gwiazdkowe", z pierwszej 50-tki rankingu WDSF.

Finałowe, 4. miejsce zajęli aktualni Mistrzowie Polski FTS - Dariusz Myćka i Madara Freiberga, zaś w półfinale 11. miejsce przypadło Erosowi Sciamanna i Annie Jaglińskiej, a 12. - Marcinowi Kleist i Julii Bień - finalistom Mistrzostw Polski FTS - Konin 2018.

W 13-osobowym panelu sędziowskim w stylu standardowym nie było przedstawiciela Polski, zaś panelowi sędziowskiemu turnieju WDSF World Open Latin przewodniczył Robert Wota - Chairman, sędzia z Polski.

Wyniki - WDSF World Open Standard - Cambrlis 2018


Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek
foto: Adam Socik / TwistService.PL


Dzień wcześniej, 30 marca, w Berlinie podczas festiwalu Taneczna Karuzela, osiem polskich par zatańczyło w turnieju WDSF World Open Standard, z których Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - aktualni I WiceMistrzowie Polski FTS, stanęli na trzecim stopniu podium, a w półfinale na miejscach od 10. do 12. uplasowały się kolejne pary:
  • Eros Sciamanna i Anna Jaglińska,
  • Marcin Kleist i Julia Bień,
  • Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz.
Pozostałe 3. polskie pary sklasyfikowane zostały w ćwierćfinale i jedna w 1/8 finału:
  • 15. - Bartosz Ługowski i Olivia Popek
  • 22. - Jarosław Biernat i Wiktoria Rutkowska
  • 23. - Robert Andersen i Klaudia Paduch
  • 32. - Aleksander Grieger i Hanna Maciejewska.

W tej konkurencji zatańczyło 88. par, a w panelu sędziowskim Polskę reprezentowała - Alicja Majewska.Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pisana na Twist Service:Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna pisana na Twist Service:

Dziś jest
13 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI