TANIEC TOWARZYSKI

Sergiu Rusu i Dorota Rusu

International Championships Londyn 2018

Dodano: 2018-10-17 | 02:56:04


International Championships, to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tańca towarzyskiego na świecie. Tegoroczna edycja odbyła się 9 - 10 i 11 października w Brentwood i w Londynie. Z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy wyniki głównych konkurencji tego wydarzenia.


Sergiu Rusu i Dorota Rusu
foto: Tomasz Reindl

Na listach startowych IC widać było bardzo liczną grupę par z Polski. Najlepsze z nich to, tradycyjnie, pary standardowe, zarówno w konkurencji zawodowców jak i amatorów. Na parkiecie w Royal Albert Hall w Londynie miejsca półfinałowe obroniły pary: Sergiu Rusu i Dorota Rusu (7. miejsce) w konkurencji zawodowców oraz Michał Le i Sandra Jabłońska (8. miejsce) - w amatorach.

Ćwierćfinały przypadły zawodowcom - Markowi Kosatemu i Paulinie Glazik (22. miejsce) oraz amatorom: Maciejowi Kadłubowskiemu i Mai Kopacz (15. miejsce) i Krzysztofowi Myka i Agnieszce Ośródka (19. miejsce).

Rundę wcześniej, w 1/8 finału, turniejowe zmagania zakończyła para zawodowa - Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka (43. miejsce), zaś Miłoszowi Drzewieckiemu i Oliwii Telesz - amatorom, zabrakło przysłowiowego jednego skreślenia, aby zatańczyć w 1/8 finału, zajęli 75. miejsce, pierwsze za 1/8 finału.

Poza wyżej wymienionymi parami - reprezentującymi Polskę, zauważamy w turnieju Amatorów drugie miejsce Kyle Taylor i Izabeli Skierskiej, angielsko-polskiego duetu, reprezentantów Anglii oraz 18. miejsce Pawła Kostrzewy i Martyny Lewandowskiej reprezentujących Włochy, zaś w zawodowcach odnotowujemy 20. miejsce (1/4 finału) Wiktora Kiszki i Julii Granath - tańczących dla Anglii oraz 25. miejsce, także w ćwierćfinale, Oskara Wojciechowskiego i Karoliny Holody z USA, którym od kilku lat kibicujemy.

Zawodowcy Standard:

 1. Arunas Bizokas i Katusha Demidova - USA
 2. Andrea Ghigiarelli i Sara Andracchio - Anglia
 3. Victor Fung i Anastasia Muravyova - USA
 4. Valerio Colantoni i Monica Nigro - Włochy
 5. Domen Krapez i Natasha Karabey - Niemcy
 6. Aleksandr Zhiratkov i Irina Novozhilova - Rosja

Amatorzy Standard:

 1. Fedor Isaev i Anna Zudilina - Rosja
 2. Kyle Taylor i Izabela Skierska - Anglia
 3. Igor Reznik i Mariya Polischuk - Ukraina
 4. Si Cheng Li i Liis End - Chiny
 5. Jianan Peng i Jia Ci Zhong - Chiny
 6. Artem Kuklin i Alika Dikaya - UkrainaW stylu latynoamerykańskim również zatańczyła na IC liczna grupa polskich par, jednak najlepsze z nich - w odróżnieniu od par standardowych, sklasyfikowane zostały w ćwierćfinale. W turnieju Amatorów Igor Wilczyński i Irina Grishina zajęli 21. miejsce, a Jakub Drmota i Magdalena Baranowska, po przetańczeniu 4. rund - 43. miejsce.

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej kontuzją, na parkiet wrócili Andrzej Suchocki i Natalia Piecewicz, którzy zadebiutowali w konkurencji zawodowców zajmując 44. miejsce, w 1/8 finału.

Z tanecznych emigrantów, w zawodowcach, ćwierćfinałowe, 16. miejsce zajęli Anton Sboev i Patrizia Ranis - w barwach Rosji, zaś w amatorach na miejscu 17. zakończyli Francesco Garofalo i Magda Strzesnicka - w barwach Włoch.

AMATORZY LATIN

 1. Ferdinando Iannaccone i Yulia Musikhina - USA
 2. Klemen Prasnikar i Alexandra Averkieva - Słowenia
 3. Petar Daskalov i Zia James - Anglia
 4. Damir Haluzan i Anna Mashchyts - Słowenia
 5. Salvatore Sinardi i Viktoriya Kharchenko - Włochy
 6. Austin Joson i Nino Dzneladze - USA

Zawodowcy LATIN

 1. Riccardo Cocchi i Yulia Zagoruychenko - USA
 2. Stefano Di Filippo i Daria Chesnokova - USA
 3. Dorin Frecautanu i Marina Sergeeva - Mołdawia
 4. Troels Bager i Ina Ivanova Jeliazkova - USA
 5. Kirill Belorukov i Polina Teleshova - Rosja
 6. Nino Langella i Andra Vaidilaite - WłochyInternational Championships 2017


Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz - historia taneczna pisana na Twist Service:

Dziś jest
11 grudnia 2023

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI