TANIEC TOWARZYSKI

Dmitry Zharkov i Olga Kulikova

Rosjanie po raz 4 mistrzami świata

Dodano: 2018-11-18 | 12:51:33


Dmitry Zharkov i Olga Kulikova - po raz czwarty, wytańczyli tytuł WDSF Mistrzów Świata w tańcach standardowych.


Dmitry Zharkov - Olga Kulikova
foto: Helmut Roland


WDSF Mistrzostwa Świata Standard odbyły się w ramach dorocznego festiwalu tańca Austrian Open Championships w podwiedeńskiej miejscowości - Schwechat. Przed rokiem o palmę pierwszeństwa na świecie rywalizowały w Schwechat pary latynoamerykańskie.

Wczoraj, 17 listopada, 81.par stanęło do rywalizacji o miano najlepszych na świecie par standardowych. Polskę reprezentowali Mistrzowie i Wicemistrzowie Polski FTS Dariusz Myćka i Madara Freiberga oraz Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek. Obie pary - podobnie jak przed rokiem w Chengdu, Chiny - zostały sklasyfikowane w ćwierćfinale, tym razem zajęły miejsca - odpowiednio: 16. i 19.

Dariusz Myćka i Madara Freiberga

Dariusz Myćka i Madara Freiberga
foto: GoodDance.RU

Ćwierćfinałowe, 20. miejsce, wytańczył mający polskie korzenie Patrick Rucinski tanczący z Rosjanką - Tatianą Veselkina, reprezentanci Kanady. Natomiast rundę wcześniej, na 32. miejscu, sklasyfikowani zostali reprezentanci USA - Alexander Munteanu i Anna Sheedy, duet mołdawsko-polski. Obu parom Twist Service kibicuje i śledzi ich karierę taneczną.WDSF Finaliści Mistrzostw Świata Standard  - Wiedeń 2018

Finaliści WDSF MŚ Standard 2018
foto: DancePorter

Mistrzowie i finaliści:
  1. Dmitry Zharkov i Olga Kulikova - Rosja
  2. Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite- Litwa
  3. Francesco Galuppo i Debora Pacini - Włochy
  4. Evgeny Moshenin i Dana Spitsyna - Rosja
  5. Vaidotas Lacitis i Veronika Golodneva - Litwa
  6. Anton Skuratov i Alena Uehlin - Niemcy
Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pisana na Twist Service:Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna pisana na Twist Service:

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI