TANIEC TOWARZYSKI

Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy

Szkutnik i Brychcy w akcji

Dodano: 2022-10-08 | 20:35:47

Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy są ostatnio jedną z bardziej aktywnych polskich par. We wrześniu 2022 r. uczestniczyli z powodzeniem - tydzień po tygodniu - w turniejach tańca w Kistelek i w Pradze.

Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy swoje wrześniowe turniejowe podboje na parkietach Europy rozpoczęli w węgierskim Kistelek, zajmując 2. miejsce w turnieju rangi WDSF World Open Standard (new series) będącego w programie KISTELEK OPEN. Rywalizowali - jako jedyna polska para - z 24. parami z całej Europy.

Na podium przed Bartkiem i Agatą w glorii zwycięzców stanęli reprezentanci Litwy - Marco Bodini i Kristina Charitonovaite, zaś trzecie miejsce przypadło parze ze Słowacji - Gabriel Korpas i Vanessa Murajdova.

W kolejny weekend, 25 września 2022 r., Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy uczestniczyli również w turnieju rangi WDSF World Open NS Standard, tym razem w Pradze, w Prague Open 2022. Na starcie stanęło 59. par tanecznych, wśród nich 8. par z czołówki rankingu WDSF. Nasi reprezentanci zajęli wówczas 6. miejsce w finale. Miejsca finałowe przypadły parom:
  1. Dmitri Kolobov i Signe Busk - Dania
  2. Marco Bodini i Kristina Charitonovaite - Litwa
  3. Georgy Kalashnikov i Domile Semeskeviciute - Litwa
  4. Marius Ilciukas i Grigore Daria - Rumunia
  5. Edgaras Baltaragis i Indre Kucinskaite - Litwa
  6. Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy - Polska

W Pradze zatańczyła jeszcze jedna polska para - Konrad Smoliński i Julia Bień, która zajęła 9. miejsce w półfinale.

Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy - historia taneczna pisana na TwistService.PL: