TANIEC TOWARZYSKI

WDSF Mistrzostwa Europy U21 Standard - Elbląg 2023

Baltic Cup - Elbląg 2023

Dodano: 2023-10-24 | 14:25:07


Na tegorocznym Baltic Cup w Elblągu odbyły się WDSF Mistrzostwa Europy U21 Standard oraz turnieje rangi WDSF World Open (NS) i WDSF Open Młodzieży, Juniorów i Seniorów.


WDSF Mistrzostwa Europy U21 Standard
foto: Facebook - Polski Taniec


W tym artykule:

Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP w Elblągu ma już 23-letnią tradycję. Jest to jeden z klimatycznych, eleganckich i prestiżowych turniejów tańca w Polsce. Elbląg "przejął" od Olsztyna także turnieje Polish Open Championships, które odbywają się w Elblągu od blisko 10-ciu lat. Tegoroczna edycja POC odbyła się już - łącznie - po raz 28.

W tegorocznej edycji BALTIC CUP odbyły się WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży poniżej 21 lat w stylu standardowym, w których zatańczyło 49. par z całej Europy. Na podium z tytułami Mistrzów i Wicemistrzów Europy stanęły pary:
  1. Dumitru Sardari i Melissa Wederkinck - Mołdawia
  2. Clit Serban Constantin i Aurora Gioncada - Rumunia
  3. Aleksey Bessonov i Sarah Sofie Barjabin - Estonia
Tuż za podium, na miejscu 4-tym, zatańczyli reprezentanci Polski - Marcel Mijalski i Julia Wojteczek, aktualni Mistrzowie Polski w tej konkurencji, tancerze UKS Olimp-Sport z Kiełczowa.

Kolejna polska para Mateusz Stawowy i Sara Silva (Elita Kraków) - I Wicemistrzowie Polski, była "blisko" finału, do którego zabrakło zaledwie dwóch skreśleń. Ostatecznie wytańczyli 8. miejsce w półfinale.

Mistrzostwa oceniał 9-osobowy panel sędziowski, w którym Polskę reprezentował Krzysztof Cisek, zaś rola Chairpersona przypadła Robertowi Wota.

Przed rokiem Elbląg gościł także pary młodzieżowe powyżej 21 lat, które wówczas rywalizowały o tytuły, ale Mistrzów Świata. W finale zatańczyli również Marcel Mijalski i Jula Wojteczek.

Mateusz Stawowy i Sara Silva

Mateusz Stawowy i Sara Silva
foto: Facebook - Polski Taniec

Mateusz i Sara, kolejnego dnia elbląskiego festiwalu, zatańczyli - wygrywając - turniej WDSF Open Młodzieży Standard. W tej konkurencji zatańczyły 32. pary, a do finału - na 6. miejsce - awansowali także tancerze z bydgoskiego klubu Dance Academy - Tymon Olejarz i Wiktoria Kurda.


W przypadku tego turnieju pary były oceniane przez - międzynarodowy - 11-osobowy panel sędziowski, w którym Polskę reprezentował Piotr Czyżyk, zaś Chairpersonem był Marek Chojnacki.

Wyniki:

Darek i Madara wygrywają WDSF World Open (NS) Standard

Podobnie jak w roku ubiegłym, również w bieżącym, w Elblągu, odbyły się turnieje rangi WDSF World Open (NS) w obu stylach. W stylu standardowym, tak jak przed rokiem, do finału zakwalifikowały się trzy polskie pary, z tym że w bieżącym roku zwycięstwo wytańczyli Dariusz Myćka i Madara Freiberga.

Dwie kolejne polskie pary zajęły miejsca: 3-cie - Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek, 4-te - Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy.

Historia taneczna par pisana na TwistService.PL:

W półfinale również nie zabrakło polskich par. Paweł Subczyński i Aleksandra Kucharska zajęli 7. miejsce, Armand Fazullin i Klaudia Iwańska - 9. miejsce, a Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz - 11. miejsce. Półfinał należał także do włosko-polskiego duetu Andrea Roccatti i Julii Mozdyniewicz, którzy zajęli 8. miejsce.

Startowało 49. par, a panel sędziowski składał się z 10-ciu sędziów, w tym Piotr Czyżyk w barwach Polski oraz w roli Chairpersona - Marek Chojnacki.

Dariusz Myćka i Madara Freiberga z trenerami: Markiem Chojnackim i Ludą Chojnacką

Dariusz Myćka i Madara Freiberga
w twarzystwie trenerów Marka Chojnackiego i Ludy Chojnackiej
foto: Facebook - M&F Dariusz Myćka i Madara FreibergaPół na pół - WDSF World Open (NS) Latin

W turnieju WDSF World Open (NS) Latin uczestniczyły 33. pary, a zwycięstwem cieszyli się - pół na pół - Polacy i Czesi, gdyż wygrał polsko-czeski duet Jakub Lipowski i Tereza Kucerova. Finał należał także do "pełnej" polskiej pary - Bartosza Lewandowskiego i Anny Wałachowskiej, która stanęła na 3. stopniu podium.


W półfinale na 7. miejsce zajęli Armand Fazullin i Klaudia Iwańska - para rywalizująca na międzynarodowych turniejach w obu stylach.

W 10-osobowym panelu sędziowskim w barwach Polski pracowała Alicja Majewska, zaś Marek Chojnacki, także w tym turnieju pełnił rolę Chairpersona.

WDSF World Open Latin (NS) - Elbląg 2023

Finaliści WDSF World Open (NS) Latin
foto: Facebook - Jarosław Marzec


Wyróżnienie zasłużonych działaczy PZST


Antoni Czyżyk, Andrzej Golonka, Kazimierz Kurzak, Antoni Grycmacher

od lewej: Antoni Czyżyk, Andrzej Golonka, Kazimierz Kurzak i Antoni Grycmacher
foto: Facebook - Polski Taniec

W trakcie gali wieczornej, w sobotę, 21 października 2023 r. podczas której odbyły się WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży U21 w tańcach standardowych miało miejsce uroczyste wręczenie odznak "Za Zasługi dla Sportu" dla trzech działaczy, sędziów i trenerów Polskiego Związku Sportu Tanecznego.

Odznaki otrzymali:
  • srebrną: Andrzej Golonka i Kazimierz Kurzak,
  • brązową: Antoni Grycmacher.

Odznaki zostały przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki RP na wniosek prezesa Polskiego Związku Sportu Tanecznego Antoniego Czyżyka.

TwistService.PL Portal Taneczny
Wesprzyj TwistService.PL Portal Taneczny
- miejsce, które łączy tancerzy -

- jedyne w Polsce - przedsięwzięcie na scenie tańca towarzyskiego, który to portal - od ponad 22 lat - samodzielnie prowadzę i finansuję.

Nie wspierają mnie żadne organizacje taneczne, sponsorzy, czy kluby.
Utrzymanie serwera, to koszt 2.000,00 zł. rocznie, do tego dochodzą konsultacje programistów, dojazdy na turnieje, akredytacje dziennikarskie, obróbka zdjęć czy koszty czasochłonnego redagowania artykułów, newsów.Adam Socik

Aktualnie jestem na emeryturze, dlatego też proszę o symboliczną cegiełkę na indywidualne konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"


Balitc Cup Elbląg - zobacz relacje sprzed lat publikowane na TwistService.PL:Mateusz Stawowy i Sara Silva - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:Jakub Lipowski - historia taneczna tancerza pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
13 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI