TANIEC TOWARZYSKI

Jan Bednarz i Wiktoria Lassak

MŚ Młodzieży w 10 tańcach - Kijów

Dodano: 2019-10-25 | 07:31:06


Przed tygodniem, w Kijowie, odbyły się WDSF Mistrzostwa Świata par młodzieżowych w 10. tańcach.


Jan Bednarz i Wiktoria Lassak

Jan Bednarz i Wiktoria Lassak - młodzieżowi Mistrzostwie Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich i w 10. tańcach, reprezentowali Polskę na WDSF Mistrzostwach Świata młodzieży w 10. tańcach w Kijowie. W rywalizacji z 37. parami z całego świata zakwalifikowali się do półfinału Mistrzostw, zajmując ostatecznie 12. miejsce.

Na mistrzowskim podium stanęli:
  1. Vladislav Untu i Polina Baryshnikova - Mołdawia
  2. German Pugachev i Ariadna Tishova - Rosja
  3. Karolis Burneikis i Izabele Sekaite - Litwa

W 9-osobowym panelu sędziowskim Polskę reprezentował Łukasz Grzęski.
Dla Jana i Wiktorii mistrzostwa w Kijowie, były kolejnym turniejem mistrzowskim. W 2018 roku uczestniczyli w WDSF Mistrzostwach Europy młodzieży w 10. tańcach w Kiszyniowie, gdzie wytańczyli dla Polski 7. miejsce, a na WDSF Mistrzostwach Świata w tańcach latynoamerykańskich w Rydze zajęli 30. miejsce. Dwa lata temu, w 2017 roku, w Seulu, na WDSF Mistrzostwach Świata także w stylu Latin zajęli 25. miejsce.

Para trenuje w krakowskim klubie M-Team pod okiem Konrada Mazurka i przygotowuje się do udziału w kolejnym mistrzowskim turnieju - WDSF Mistrzostwa Świata młodzieży w tańcach latynoamerykańskich, które odbędą się w listopadzie w Wiedniu.


W ramach Ukrainian Open Championships, poza WDSF Mistrzostwami Świata Młodzieży w 10. tańcach, odbyły się także turnieje rangi WDSF World Open w obu stylach tanecznych. W tańcach standardowych w finale, na 3. miejscu, zatańczyli Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy, zaś w stylu latin dwie polskie pary: Grzegorz Zmokły i Magdalena Abramowicz oraz Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska wytańczyli miejsca w półfinale - odpowiednio: 7. i 8.

Turniej World Open, z Polski, sędziował Rusłan Butko.

Wyniki:Grzegorz Zmokły i Magdalena Abramowicz - historia taneczna pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
9 grudnia 2022