TANIEC TOWARZYSKI

Jakub Lipowski i Diandra Illes

Grand Slam w Rimini

Dodano: 2019-07-16 | 01:30:22


Sukcesem - 6. miejscem w finale - Jakuba Lipowskiego i Diandry Illes zakończył się w niedzielę, we włoskim Rimini, WDSF Grand Slam Latin.


Jakub Lipowski i Diandra Illes
foto: Adam Socik / TwistService.PL


Dla Jakuba Lipowskiego i Diandry Illes był to pierwszy finał w turniejach cyklu WDSF Grand Slam. Swoją radość z tego osiągnięcia Jakub wyraził na Facebooku. Gratulujemy i życzymy utrzymania formy i kolejnych sukcesów.W stylu Latin, w Rimini, zatańczyło 126. par. Polskę reprezentowali także Edgar Marcos i Alina Nowak, którzy również awansowali do finału, zajmując 5. miejsce. Dla Edgara i Aliny jest to kolejny finał w turniejach tego cyklu, w których startują już od kilku lat, godnie reprezentując nasz kraj.

W finale tańczyli:
  1. Armen Tsaturyan i Svetlana Gudyno - Rosja
  2. Marius Balan i Khrystyna Moshenska - Niemcy
  3. Timur Imametdinov i Nina Bezzubova - Niemcy
  4. Charles Schmitt i Elena Salikhova - Francja
  5. Edgar Marcos i Alina Nowak - Polska
  6. Jakub Lipowski i Diandra Illes - Polska

Do powyższej dwójki polskich reprezentantów na turniejach Grand Slam dołączyli w bieżącym roku - Grzegorz Zmokły i Magdalena Abramowicz - WiceMistrzowie Polski FTS, którzy w minionym półroczu byli bardzo aktywni na międzynarodowych parkietach. W słonecznym Rimini zajęli 26-27 miejsce, po przetańczeniu trzech rund turnieju.

WDSF Grand Slam Standard

W stylu standardowym, w Rimini, wśród 148. par, zatańczyło 6. par z Polski. Tym razem najlepszy wynik dla Polski wytańczyli Dariusz Myćka i Madara Freiberga oraz Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz, którzy zajęli miejsca - odpowiednio: 19. i 20. w ćwierćfinale.

Rundę wcześniej - w 1/8 finału - rywalizację zakończyli Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk (26. miejsce), Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek (31.-34. miejsce) oraz Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy (37. miejsce). Szóstą parą reprezentującą w tym turnieju Polskę byli Przemysław Walisiak i Katarzyna Pres, którzy zajęli 60. miejsce.

Na podium w stylu standardowym stanęli:
  1. Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite - Litwa
  2. Francesco Galuppo i Debora Pacini - Włochy
  3. Evgeny Moshenin i Dana Spitsyna - Rosja

W panelu sędziowskim Polskę reprezentował Marcin Ściegliński.

Wyniki:


Rimini, 13 - 14 lipca 2019

Kolejny turniej z cyklu WDSF Grand Slam odbędzie się już niebawem, w połowie sierpnia, w Stuttgartcie, podczas German Open Championships.


Turnieje WDSF Grand Slam 2019:


Edgar Marcos i Alina Nowak - historia taneczna pisana na TwistService.PL:Jakub Lipowski i Diandra Illes - historia taneczna pisana na TwistService.PL:Grzegorz Zmokły i Magdalena Abramowicz - historia taneczna pisana na TwistService.PL:Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pisana na TwistService.PL:Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz - historia taneczna pisana na TwistService.PL:Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
21 maja 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI