TANIEC TOWARZYSKI

Marek i Krystyna Wasilewska

Seniorzy tańczyli w Berlinie

Dodano: 2023-04-03 | 20:20:11


Marek Wasilewski i Krystyna Wasilewska, to para Seniorów 50+, która wytańczyła półfinałowe miejsce w turnieju w Berlinie.


Marek i Krystyna Wasilewscy
foto: Facebook


Marek i Krystyna Wasilewscy, aktualni Wicemistrzowie Polski Senior III Standard, na polskich parkietach reprezentują klub Promenada Augustów. Ostatniego dnia marca, zatańczyli w turnieju WDSF Open Senior III Standard, odbywającego się w ramach Berlin Dance Festivalu, w którym zaprezentowali się znakomicie awansując do półfinału i zajmując 10. miejsce. Rywalizowali ze 116. parami z całej Europy.

Państwo Marek i Krystyna, byli jedną z dwóch polskich par uczestniczących w tym turnieju. Drugą polską parą byli: Jarosław Mielcarek i Hanna Mielcarek (32.-36. miejsce), która przetańczyła 3. rundy.


W turniejach Seniorów, z Polski, zatańczyło zaledwie kilka par. I tak, również z półfinałowym miejscem wrócili Maciej Okoń i Agata Zielińska-Okoń, którzy w turnieju WDSF Open Senior I Standard (38. par) zajęli 10. miejsce. Państwo Maciej i Agata zatańczyli także w stylu Latin zajmując 16.-17. miejsce.

Mirosław Szmajda i Ewa Szmajda startowali w turnieju WDSF Open Senior II Latin i zajęli 16.-17. miejsce, zaś Mieczysław Cichy i Ewa Cichy - w turnieju WDSF Open Senior IV Standard wytańczyli 16. miejsce.

Wyniki:


Polski akcent odnotowujemy także w turnieju WDSF Open Senior II Standard (93. pary). Zatańczył w tej konkurencji Polak - Sławek Łukawczyk z Janine Nicole Desai, w barwach Anglii. Zajęli 3. miejsce ulegając Tomasowi Rimkus i Nerija Surblyte (Litwa) i Gatis Simsons i Julija Simsone (Łotwa).


W bogatym programie Berlin Dance Festivalu były także turnieje rangi mistrzostw świata. O WDSF Mistrzostwach Świata Senior II w 10 tańcach pisaliśmy już na TwistService.PL - Półfinał dla Polaków

Drugim turniejem rangi mistrzostw świata w Berlinie były WDSF Mistrzostwa Świata Senior III Latin. Polskę reprezentowały cztery pary:
  • Krzysztof Przybyszewski i Wioletta Przybyszewska (44. - 45. miejsce)
  • Mieczysław Cichy i Ewa Cichy (57. - 59. miejsce)
  • Marek Guzikowski i Joanna Guzikowska (66. - 69. miejsce)
  • Zbigniew Kowalski i Maria Kowalska (73. - 77. miejsce).

Wyniki: WDSF Mistrzostwa Świata Senior III Latin (50+)