TANIEC TOWARZYSKI

Mateusz Stawowy i Sara Silva w Zagrzebiu

Mateusz i Sara blisko finału

Dodano: 2022-12-19 | 00:49:29


Mateusz Stawowy i Sara Silva wytańczyli "prawie" finał, na WDSF Mistrzostwach Świata Młodzieży Standard, które odbyły się w Zagrzebiu.


Mateusz Stawowy i Sara Silva
foto: materiały własne


WDSF Mistrzostwa Świata Młodzieży Standard odbyły się w ramach większego wydarzenia tanecznego WDSF Christmas Ball 2022 w stolicy Chorwacji - Zagrzebiu.

Reprezentanci Polski - Mateusz Stawowy i Sara Silva - I WiceMistrzowie Polski w stylu standardowym, trenujący w klubie Elita Kraków, to para która - w kończącym się roku - rozpoczęła rywalizację w kategorii młodzieży. W Zagrzebiu zatańczyła tańce standardowe w znakomitym stylu, kończąc turniej w półfinale na 7. miejscu, tuż za finałem.

Na mistrzowskim podium stanęły dwie pary z Rumunii i jedna z Litwy:
  1. Clit Serban Constantin i Aurora Gioncada - Rumunia
  2. Butnaru Luca Teodor i Bidica Julia Denisa - Rumiunia
  3. Edvardas Masaro i Gabija Lapseviciute - Litwa

Polska młodzież na WDSF Mistrzostwach Świata Zagrzeb 2022

Mateusz Stawowy i Sara Silva
Filip Szczuryk i Kornela Szałek
foto: materiały własne

Drugą parą reprezentującą Polskę na Mistrzostwach Świata w Zagrzebiu była para z kołobrzeskiego klubu Amber - Filip Szczuryk i Kornelia Szałek, czwarta para Mistrzostw Polski w tańcach standardowych - Ciechocinek 2022. Filip i Kornelia przetańczyli 3. rundy Mistrzostw, zajmując ostatecznie 18. miejsce, w ćwierćfinale.

W Mistrzostwach rywalizowało 57. par z całego świata, a w 9-osobowym panelu sędziowskim Polskę reprezentowała Justyna Hawkins.


Mateusz Stawowy i Sara Silva - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
20 lipca 2024

KLUB KIBICA