KLUB KIBICA / 2011 / LISTOPAD

Finalistki Professional Latin

Dutch Open Assen 2011

Dodano: 2011-11-17 | 07:26:15


Przez cztery dni ubiegłego tygodnia (10 - 13 listopada 2011) w Assen (Holandia) odbył się jeden z najbardziej charyzmatycznych turniejów tańca na świecie - DUTCH OPEN 2011.


Finalistki Professional Latin
wszystkie zdjęcia wykonał - Rob Ronda


W bieżącym roku odbyła się 36. edycja tego bardzo popularnego wśród tancerzy turnieju. Dutch Open to turniej, którego miało już nie być w kalendarzu światowych wydarzeń tanecznych. W 2007 roku turniej nie uzyskał akceptacji holenderskiej Federacji Tanecznej (NABD) i jednocześnie International Dance Sport Federation (IDSF) (obecnie World Dance Sport Federation - WDSF), zakazał udziału w Dutch Open parom zarejestrowanym - poprzez członkowskie federacje narodowe - w IDSF. Konflikt ten został złagodzony w 2009 roku - o czym pisaliśmy na stronach Twist Service w artykule Dutch Open - Assen zaprasza.

Ówczesny konflikt przypomina aktualnie nabrzmiewający konflikt pomiędzy World Dance Sport Federation a organizatorami turniejów angielskich, turniejów mających duży prestiż i bardzo bogatą historię sięgającą pierwszych dekad ubiegłego wieku.

WDSF i turnieje w Anglii
Wywiad z Prezesem PTT (video)

Atmosfera Assen ...

Przechodząc do tegorocznej edycji Dutch Open 2011 skupimy się na trzech konkursach, w których uczestniczyli Polacy, czyli:
 • Amatorzy Latin
 • Professional Latin
 • Professional Standard.


Amatorzy Latin

W turnieju (12 listopada 2011) startowało 70. par, wśród których jedna - Marek Fiksa & Kinga Jurecka-Fiksa reprezentowała Polskę i została sklasyfikowana na 5. finałowym miejscu.

W finale zatańczyli:
 1. Neil Jones & Ekaterina Sokolova - Anglia
 2. Mirco Risi & Maria Ermatchkova - Włochy
 3. Kirill Belorukov & Elvira Skrylnikova - Rosja
 4. Ferdinando Iannaccone & Yulia Musikhina - Niemcy
 5. Marek Fiksa & Kinga Jurecka-Fiksa - Polska
 6. Dmytro Wloch & Viktoriya Kharchenko - Ukraina


Marek Fiksa i Kinga Jurecka-Fiksa są - jak dotąd, jedyną polską parą, która wybrała opcję "Freedom to dance..." przenosząc się pod "skrzydła" federacji World Dance Counsil (WDC), w której - reprezentując Polskę - tańczą w kategorii Amateur League.


Professional Latin

W tej konkurencji (12 listopada) zatańczyło 50 par. Turniej wygrali aktualni Mistrzowie Świata - Riccardo Cocchi & Yulia Zagoruychenko - USA, na drugim rosyjsko-polska para reprezentująca Rosję - Sergey Sourkov & Agnieszka Melnicka, zaś na trzecim reprezentanci Kanady - Maurizio Vescovo & Andra Vaidilaite.


W turnieju z powodzeniem zatańczyła rosyjsko-polska para Anton Sboev & Patrycja Raniś, reprezentujący Anglię, którzy w turnieju dotarli do półfinału zajmując 12. miejsce.

 Anton i Patrycja - wywiadProfessional Standard

13 listopada na parkiecie w Assen zatańczyły 34. pary. W tym stylu, podobnie jak w stylu latynoamerykańskim, zatańczyły czołowe pary standardowe pary świata. Na miejscu zwycięzców niespodzianek nie było. Wygrali aktualni Mistrzowie Świata w tym stylu.

Arunas Bizokas & Katusha Demidova (USA)

 1. Arunas Bizokas & Katusha Demidova - USA
 2. Mirko Gozzoli & Edita Daniute - Włochy
 3. Andrea Ghigiarelli & Sara Andracchio - Anglia.

Dobrym wynikiem mogą pochwalić się Polacy - Wiktor Kiszka & Agnieszka Kaźmierczak, reprezentujący USA, którzy zajęli 9. miejsce w półfinale.

Nowa para: W. Kiszka i A. Kaźmierczak


W ćwierćfinale zaś zatańczyły jeszcze trzy polskie pary:

 • Jacek Fidurski & Małgorzata Kotlicka - 19. miejsce,
 • Paweł Szajda & Karina Hofmann - 20. miejsce,
 • Piotr Włodarczyk & Marta Wach - 23. miejsce, którzy próbowali swoich sił również w stylu latynoamerykańskim.

A tak długo przed terminem Dutch Open 2011 promowane było to taneczne wydarzenie:


DUTCH OPEN 2011 - WYNIKI wszystkie - dancesportinfo.net

DUTCH OPEN 2011 - WYNIKI szczegółowe - scruttelle.info

Dutch Open 2010
Dutch Open 2010 - Standard

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA