KLUB KIBICA / 2013 / LUTY

Robert i Katarzyna Szlendakowie

Saxsonian Dance Classics 2013

Dodano: 2013-02-19 | 09:29:28


Tradycyja 4-ta edycja turnieju Saxonian Dance Classics 2013 w Dreźnie (Niemcy) skupiła przede wszystkim seniorów w kategoriach od I do IV oraz pary amatorskie w 10-ciu tańcach.


Robert i Katarzyna Szlendakowie
foto: Andrzej Jakubowski

W turnieju w poddrezdeńskim Coswig, podobnie jak przed rokiem, uczestniczyły także polskie pary. Najlepiej z polskich par - w finale na 5. miejscu, zatańczyli nasi polscy "eksportowi" seniorzy, w kategorii WDSF Senior II Standard - Państwo Robert i Katarzyna Szlendakowie. W tej konkurencji zatańczyła także inna polska para - Józef Iżykowski i Katarzyna Bujnicka, dla której był to debiut na międzynarodowym turnieju. Zajęli 40-te miejsce, "przechodząc" jedną rundę. W turnieju startowało łącznie 68. par. Zwyciężyli Niemcy - Heinz-Josef Bickers i Aurelia Bickers, aktualni Mistrzowie Świata w tej konkurencji, odwiedzający w ostatnich kilku latach Polish Open Championships w Olsztynie.

Kategorię młodszych seniorów - WDSF Senior I Standard, na samych jedynkach, zatańczyła para gospodarzy: Tassilo i Sabine Lax - także mistrzowie świata w swojej konkurencji. Polacy - Państwo Emil i Dorota Gajda uplasowali się na 49-tym miejscu.


foto: Andrzej Jakubowski

Dzień wcześniej, w sobotę 16 lutego, odbył się WDSF Amatorów w 10-ciu tańcach. Najlepiej zatańczyła para z Ukrainy - Volodymyr Lyatov i Veronika Myshko. Widoczny w tym konkursie był udział trzech polskich par, które bardzo dobrze zaprezentowały się w półfinale zajmując kolejno miejsca:
  • 9-te: Mikołaj Balcerzak i Dominika Nowak,
  • 10-te: Konrad Paprocki i Justyna Malisz,
  • 11-te: Tomasz Jóżwiak i Marika Ostrowska.

Polskie pary nie były osamotnione, bo w panelu sędziowskim pracowało dwóch polskich sędziów - Panowie Robert Wota i Andrzej Jakubowski, którym dziękujemy za współpracę redakcyjną.


Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA