KLUB KIBICA / 2017 / MARZEC

36. Trofeo V. Colombo 2017

Roztańczona Italia

Dodano: 2017-03-31 | 13:07:37


Z pewną dozą zazdrości spoglądam na turnieje poza granicami Polski, w których w jednej konkurencji uczestniczy po kilkaset par tanecznych. Jednym z takich wydarzeń jest włoski turniej Trofeo V. Colombo.


Trofeo V. Colombo odbywa się od 36. lat w Pieve Di Cento, miejscowości położonej w północnych Włoszech, na północ od Bolonii. W programie festiwalu były, między innymi, turnieje o Mistrzostwo Świata Seniorów IV Standard oraz WDSF World Open Standard i Latin.

Tylko w tych trzech konkurencjach uczestniczyły łącznie 663. pary taneczne. W mistrzostwach Seniorów było 175. par, w World Open Standard - 227., a w World Open Latin - 261. Imponujące! Imponujące jest także to, że większość startujący par - to pary włoskie! Można Włochom pozazdrościć!

Polskich par w Pieve Di Cento było jak na lekarstwo, w wielkim "tłumie" uczestniczących par, barw Polski broniło zaledwie kilka.


Kategoria Senior IV,

to pary powyżej 65. roku życia. Niestety w tej konkurencji - WDSF Mistrzostwa Świata Senior IV Standard - nie mieliśmy polskiej reprezentacji, a cały finał należał do reprezentantów słonecznej Italii. Na mistrzowskim podium stanęli:
 1. Luciano Ceruti i Rosa Nuccia Cappello
 2. Alessandro Barbone i Patrizia Flamini
 3. Nicholas Nero i Anna Maria Arzenton

WDSF World Open Standard

należał do Dmitry Zharkova i Olgi Kulikova - aktualnych WDSF Mistrzów Świata, którzy w ostatnim czasie wygrywają każdy turniej. Obok nich na podium stanęli reprezentanci Włoch i Mołdawii:
 1. Dmitry Zharkov i Olga Kulikova - Rosja
 2. Francesco Galuppo i Debora Pacini - Włochy
 3. Nikolay Darin i Natalia Seredina - Mołdawia

Dmitry Zharkov i Olga Kulikova

Dmitry Zharkov i Olga Kulikova
foto: Reinhard Egli


Bardzo dobrym miejscem - 8. półfinałowym, może się pochwalić Patrick Rucinski - nasz rodak z Kanady, tańczący w parze z Rosjanką Tatianą Veselkina. Reprezentują Kanadę.

Jedyną polską parą w turnieju WDSF World Open Standard byli Alexandr Ovchinnikov i Ewa Dudek, którzy w rywalizacji z 227. parami wytańczyli znakomite miejsce - 13-te, w ćwierćfinale, pierwsze "nie wchodzące" do półfinału.


WDSF World Open Latin

tę konkurencję wygrali Mistrzowie Świata - Gabriele Goffredo i Anna Matus, a w finale 5-te miejsce dla Polski wytańczyli Edgar Marcos i Alina Nowak - od jesieni ub.r. reprezentujący Polskę, aktualni FTS Mistrzowie Polski w stylu Latin.

W finale zatańczyły pary:
 1. Gabriele Goffredo i Anna Matus - Mołdawia
 2. Andrey Gusev i Vera Bondareva - Rosja
 3. Armen Tsaturyan i Svetlana Gudyno - Rosja
 4. Charles-Guillaume Schmitt i Elena Salikhova - Francja
 5. Edgar Marcos i Alina Nowak - Polska
 6. Umberto Gaudino i Louise Heise - Dania

Edgar Marcos i Alina Nowak

Edgar Marcos i Alina Nowak
foto: Marcin Gołkowski / Studio PM

Poza FTS Mistrzami Polski, w Pieve Di Cento, w konkursie WDSF World Open Latin barw Polski broniły jeszcze trzy pary, które przy startujących 261. parach zajęły wysokie miejsca w 1/8 i 1/16 finału:
 • Mateusz Wiercioch i Magdalena Bandelewicz - 35.-37 miejsce,
 • oraz dwa duety polsko-włoski i włosko-polski:
 • Mateusz Kieszek i Denise Beccari - 50. miejsce,
 • Francesco Colavito i Kamila Serafin - 52.-54. miejsce.


Pieve Di Cento, 23-24-25-26 marca 2017

Wyniki:Edgar Marcos i Alina Nowak - ich historia taneczna pisana na Twist Service:

Komentarze: 1 Ostatnio dodany: 2017-03-31 | 14:44

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA