LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI / WYBIERZ / L

Luca Baricchi

Luca Baricchi w Polsce

Dodano: 2013-03-04 | 07:46:49


Polski Taniec standardem stoi! Jest to niewątpliwie zasługa talentu i pracowitości polskiej młodzieży, do czego znaczącą cząstkę dokładają znakomici, światowej klasy, trenerzy. Wielu z nich często odwiedza Polskę, aby dzielić się swoją wiedzą. Jesienią br. to elitarne grono trenerów zasili Luca Baricchi.


Luca i Loraine Baricchi - należą do grona najbardziej znanych par standardowych na świecie - reprezentowali Anglię. Są dwukrotnymi Mistrzami Świata Professional Standard (1999 i 2001). Wygrali również International Championship Professional Standard w Londynie (1999?2000). Posiadają tytuły mistrzów British Open i Europy. Po odzyskaniu tytułu mistrzów świata w 2001 roku, będąc u szczytu swojej kariery tanecznej, zdecydowali wycofać się z dalszej rywalizacji turniejowej i poświęcili się pracy trenerskiej i przekazywaniu swojego cennego doświadczenia kolejnym pokoleniom tancerzy.


Luca urodził się w Reggio Emilia we Włoszech, zaś Lorraine pochodzi z Dublina (Irlandia). Luca rozpoczął tańczyć gdy miał 9. lat, Lorain - 6. lat. Od 1993 roku, po romantycznych wakacjach spędzonych we Włoszech, Luca i Lorain zostali parą zarówno na parkiecie jak i w życiu prywatnym. Przed tym partnerką Luca była Amanda Owen, a Loraine tworzyła parę z Andrew Sinkinson?em.

Luca i Loraine są zwolennikami naturalności. Ich taniec jest bardzo emocjonalny, charakterystyczny i stylowy, a użyte przez nich techniki są znakomite - o czym możemy przekonać się oglądając filmy z ich występów.
W 1999 roku Luca i Lorain wydali swój pierwszy film instruktażowy zatytułowany "Art In Motion", zaś w 2005 roku - "The Dance Bible" (na którą składają się cztery płyty DVD) będąca monumentalnym wkładem Luca Baricchi do teorii tańca towarzyskiego.

Luka Barricchi w Chinach

Luca Baricchi camp w Azji.

Luca Baricchi

regularnie podróżuje do wielu krajów: Chin, Hong Kongu, Japonii, Rosji i państw Europy. W październiku 2013 roku planuje również odwiedzić Polskę. W Warszawie podzieli się swoją bogatą wiedzą z polskimi tancerzami i trenerami. Logistycznie wydarzenie to przygotowuje, mieszkający od wielu lat w USA - Seweryn Szapiaczan. O szczegółach tych warsztatów będzie można przeczytać na stronach naszego portalu.