TANIEC TOWARZYSKI

Marcel Cybul i Kinga Nowacka

Brno Open 2023

Dodano: 2023-10-09 | 22:10:18


Brno Open w Czechach, to turniej z tradycjami, skąd dwie polskie pary - Młodzieżowa i Juniorów II - wróciły z wytańczonymi miejscami w finale w stylu standardowym. Zauważamy także inne konkurencje z udziałem polskich par i polskich tancerek, w tym także WDSF Mistrzostwa Świata Młodzieży poniżej 21 lat Latin.


Marcel Cybul i Kinga Nowacka
foto: materiały redakcyjne


Jedną z naszych finałowych, polskich, par na Brno Open 2023 byli Marcel Cybul i Kinga Nowacka, trenujący na co dzień w klubie PM Lubin, która zatańczyła w kategorii par Młodzieżowych. W stylu standardowym wytańczyli finałowe 4-te miejsce. Przed nimi na podium stanęli: Vladimir Cebanu i Sofia Chiorescu (Mołdawia), Pranas Mitkus i Juste Janciunaite (Litwa) oraz Tobias Skandov i Aleksandra Chizhik (Dania).

W tej konkurencji rywalizowało 39. par, wśród nich jeszcze jedna polska para - Michał Ciopala i Julia Nawalany (16. miejsce).

W 11-osobowym panelu sędziowskim w barwach Polski pracował Marek Chojnacki.

Brno Open 2023 - Młodzież Standard

Finaliści WDSF Open Youth Standard
foto: materiały redakcyjne


Wojciech Wójcik i Weronika Pujanek

Wojciech Wójcik i Weronika Pujanek
foto: materiały redakcyjne

Druga polska para, która wróciła z Brna z finałowym - trzecim - miejscem to Wojciech Wojcik i Weronika Pujanek - aktualni Mistrzowie Polski w kategorii Junior II Standard. W międzynarodowej rywalizacji znajdują się aktualnie na 6-tym miejscu w światowym rankingu WDSF. Ich klubem macierzystym jest TEMPO Bydgoszcz.

Rywalizowali, w kategorii Juniorów II w stylu standardowym, z 32. parami, a wraz nimi na podium stanęły pary: Berbece Patrick i Yelyzaveta Kirichenko (Rumunia) i Loren Shargorodski i Eden Gurfinkel (Izrael).

Wojtek i Weronika nie byli jedynymi reprezentantami Polski w tej konkurencji. W półfinale zatańczyli - Tony Jałocha i Martyna Duda (10.-11. miejsce), a rundę wcześniej zakończyli rywalizację - Bartłomiej Czepiel i Martyna Maślanka (18.-19. miejsce).


Tomasz Ruszkowski i Maria Latos z trenerem Mariuszem Grzejszczakiem

Tomasz Ruszkowski i Maria Latos
z trenerem Mariuszem Grzejszczakiem
foto: Facebook - Mazowiecki Związek Tańca Sportowego

W programie Brno Open 2023 były także WDSF Mistrzostwa Świata Młodzieży poniżej 21 Latin. Mistrzostwa w tej kategorii mają formułę otwartą. O mistrzowskie tytuły rywalizowały 83. pary z całego świata. Polskę reprezentowały 4. pary, z których najlepszym wynikiem mogą pochwalić się - Tomasz Ruszkowski i Maria Latos. Awansowali do półfinału, zajmując 9-te miejsce.

Kolejna polska para - Antoni Krajewski i Zofia Załęcka zajęła 21. miejsce w ćwierćfinale, zaś dwie rundy Mistrzostw zatańczyły pary: Filip Szczuryk i Kornelia Szałek (28.-29. miejsce) i Wiktor Grunt i Kinga Wałdoch (43.-46. miejsce).

Tytuły Mistrzów Świata przypadły parom:
  1. Yaroslav Kiselev i Sofia Filipchuk - Armenia
  2. Luigi La Rocca i Marika Maria Scerra - Włochy
  3. Dumitru Sardari i Melissa Wederkinck - Mołdawia

Wyniki: WDSF Mistrzostwa Świata Młodzieży poniżej 21 lat - Brno 2023


Relację z Brna zamykamy turniejem WDSF Word Open (NS) Standard. W gronie 84. startujących par, głównie z Europy, z powodzeniem zatańczyły trzy pary z Polski. Dwie z nich: Paweł Subczyński i Aleksandra Kucharska oraz Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz wytańczyły miejsca półfinale - odpowiednio: 8-e i 9-te, zaś Mateusz Krupa i Dorota Kowalczuk zatańczyli 2. rundy turnieju, zajmując 29. miejsce.

W 10-osobowym panelu sędziowskim pod przewodnictwem Heinza Spaekera z Niemiec - w barwach Polski - pracował Marek Chojnacki.


Andrea Roccatti i Julia Mozdyniewicz


Andrea Roccatti i Julia Mozdyniewicz

Andrea Roccatti i Julia Mozdyniewicz
foto: Facebook - Julia Mozydniewicz

Polski "akcent" turnieju World Open to - Julia Mozdyniewicz, która kontynuuje swoją karierę taneczną, już wyłącznie w stylu standardowym, w "mieszanym" duecie, z Włochem, Andrea Roccatti, z którym trenuje od wiosny br. W Brnie zajęli 4. miejsce w finale.

W World Open zatańczyła także Maja Kucharczyk - pochodząca z tanecznej rodziny Róży i Tomasza Kucharczyków, którą często widujemy na listach startowych wielu prestiżowych turniejów tańca odbywających się na całym świecie. Tańczy ze Szwajcarem - Davide Corrodi, w barwach Szwajcarii. W Brnie wytańczyli 10-te miejsce w półfinale.

Brno, Czechy, 7-8 października 2023 rokuTwistService.PL Portal Taneczny
Wesprzyj TwistService.PL Portal Taneczny
- miejsce, które łączy tancerzy -

- jedyne w Polsce - przedsięwzięcie na scenie tańca towarzyskiego, który to portal - od ponad 22 lat - samodzielnie prowadzę i finansuję.

Nie wspierają mnie żadne organizacje taneczne, sponsorzy, czy kluby.
Utrzymanie serwera, to koszt 2.000,00 zł. rocznie, do tego dochodzą konsultacje programistów, dojazdy na turnieje, obróbka zdjęć czy koszty czasochłonnego redagowania artykułów, newsów.Adam Socik

Aktualnie jestem na emeryturze, dlatego też proszę o symboliczną cegiełkę na indywidualne konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"

Zapraszam także do redakcyjnej współpracy - dzielcie się sukcesami polskich par, refleksjami z wydarzeń tanecznych, opiniami, itp.

Dziś jest
21 czerwca 2024

KLUB KIBICA