TANIEC TOWARZYSKI

WDSF Open Młodzież Standard

Malta zdobyta

Dodano: 2024-03-12 | 00:32:12


Śródziemnomorska wyspa Malta, to nie tylko turystyczna atrakcja, ale także piękne miejsce na taneczną, turniejową, rywalizację. W miniony weekend Maltę zdobywało wiele polskich par.


WDSF Open Młodzież Standard
I miejsce - Marcel Cybul i Kinga Nowacka
foto: materiały redakcyjne


Na turniejach Malta Dance Sport Cup 2024, śródziemnomorską wyspę "zdobywało" wiele polskich par, które w trzech konkurencjach okazały się najlepszymi. Byli to:
  • Marcel Cybul i Kinga Nowacka - WDSF Open Młodzieży Standard,
  • Kajetan Tygielski i Anastasija Pavsukova - WDSF Open Młodzieży Starszej Standard, i
  • Paweł Subczyński i Aleksandra Kucharska - WDSF International Open Standard.
Na Malcie nie zabrakło także Seniorów. Na drugim stopniu podium stanęli Marek Wasilewski i Krystyna Wasilewska, w turnieju WDSF Open Senior III Standard, zaś na trzecim stopniu - Rafał Ryś i Anna Geppert - Ryś w WDSF Open Senior II Standard. W Senior II zatańczyła jeszcze jedna polska para - Jarosław Szar i Katarzyna Szar, która zajęła 9.-10. w półfinale.

Wyniki:

Marek Wasilewski i Krystyna Wasilewska

WDSF Open Senior III Standard
II miejsce - Marek Wasilewski i Krystyna Wasilewska
foto: materiały redakcyjne

Poza zwycięzcami w turniejach par dorosłych - Pawłem Subczyńskim i Aleksandrą Kucharską, kolejne polskie pary zajęły miejsca finałowe. I tak w stylu Standard miejsce 5-te wytańczyli - Kewin Espenszyt i Michalina Buczyńska, 6-te - Mateusz Krupa i Dorota Kowalczuk, zaś w stylu Latin - Matt Minkevich i Karolina Deluga, zajęli 6-te miejsce, w rywalizacji z 33. parami.

Wyniki:

Bartosz Pajerski i Hanna Mongiallo, to para młodzieżowa. Zatańczyli w dwóch konkurencjach wiekowych - młodzieży i młodzieży starszej, w stylu standardowym. W obu turniejach zajęli 6-te miejsce.

Natomiast Iwo Natan Stolarczyk i Natalia Horodyńska, wytańczyła 10-te miejsce w turnieju par młodzieżowych standard oraz 16.-17. miejsce w konkurencji par dorosłych.

Wyniki:

Nie zabrakło polskich par także w tańcach latynoamerykańskich, w konkurencji par młodzieżowych - Michał Gasiński i Julia Romaniuk wytańczyli 5-te miejsce. Kolejne miejsca przypadły: 11-te - Marcelowi Cybul i Kindze Nowackiej; 14.-15. - Iwo Natanowi Stolarczykowi i Natalii Horodyńskiej.

Natomiast w turnieju Młodzieży Starszej na trzecim stopniu podium zakończyli - Kajetan Tygielski i Anastasija Pavsukova (zwycięzcom w stylu standardowym), zaś 7.-8. miejsce przypadło Michałowi Gasińskiemu i Julii Romaniuk.

Wyniki:

W panelach sędziowskich polskie barwy reprezentował Marek Chojnacki.

Malta, 9 marca 2024 r.
TwistService.PL Portal Taneczny
TwistService.PL Portal Taneczny
- rok założenia 2001 -

Miejsce, które łączy tancerzy - jedyny taki w Polsce - dziennik internetowy na scenie tańca towarzyskiego, który to portal samodzielnie prowadzę i finansuję. W 2023 r. wielu hojnych darczyńców wsparło nasz portal i dzięki temu istniejemy już 23. rok.

Adam Socik
WESPRZYJ działalność portalu
- na kolejne lata -
symboliczną cegiełką

z przeznaczeniem na pokrycie znacznych kosztów utrzymania portalu oraz jego redagowania. Konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"

Dziś jest
13 czerwca 2024

KLUB KIBICA