PROMOCJA TURNIEJÓW TAŃCA / 2015 / PAŹDZIERNIK

Spotkajmy się w Elblągu

Dodano: 2015-10-12 | 22:02:45


W najbliższy piątek, 16 października, w Elblągu, rozpocznie się jeden z najbardziej klimatycznych turniejów tańca w Polsce - Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP 2015.


Patronat Medialny - Internetowy
TWIST SERVICE Portal Taneczny


Nie przebrzmiały jeszcze emocje związane z WDSF Mistrzostwami Europy Formacji Standardowych, które odbyły się 3 października, a przed miłośnikami tańca towarzyskiego w Polsce, kolejne wielkie wydarzenie taneczne - 16. Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP 2015. Gospodarzem obu wydarzeń jest Elbląg i tamtejsze Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" wraz z Federacją Tańca Sportowego.

Turnieje Baltic Cup 2015 zapowiadają się niezwykle interesująco. W programie są m.in. konkursy rangi WDSF World Open w obu stylach tanecznych. Na listach startowych zgłoszonych jest blisko 300 par (550 - licząc  starty) z Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Czech, Szwecji, Ukrainy, Włoch, Malty, Węgier, Kazachstanu, Niemiec, Austrii, Chin, Hiszpanii, Bułgarii, Francji i Izraela.

Tancerze, którzy zakwalifikują się do rund finałowych (sobotniej i niedzielnej Gali), będą mieli wyjątkową oprawę muzyczną. Zagra dla nich 30. osobowa Orkiestra Filharmonii z Grodna wraz z wokalistami, pod batutą Borysa Myagkova.

Let's Dance Together! | Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP

W tym roku zawodom tanecznym towarzyszyć będą również inne działania, których ogniwem łączącym jest szeroko rozumiany sport taneczny. Odbędą się seminaria, warsztaty, konferencje, zarówno dla zawodników, jak również dla trenerów, instruktorów, sędziów i działaczy sportowych.

Po raz pierwszy w Polsce, w niedzielę 18 października, odbędzie się Kongres dla sędziów WDSF i kandydatów na sędziów WDSF (WDSF Adjudicator's Congress). Zaś przed Baltic Cup dla członków Kadry FTS-Polska i par tanecznych nie będących członkami tej Kadry odbędzie się zgrupowanie szkoleniowe, którego szkoleniowcami będą: Asis Khadjeh-Nouri, Domenico Soale, Robert Wota, Barbara Nagode Ambroz i Iwona Golczak.


Ciekawym, i rzadkim zarazem w Polsce, działaniem organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Elblągu będzie konferencja pt. "Taniec jako dyscyplina sportowa ? perspektywy rozwoju sportu tanecznego". Konferencja odbędzie się w dniach 15-16 października 2015 r.

W konferencji, w charakterze panelistów, wezmą udział przedstawiciele świata sportu, biznesu i samorządowców odpowiedzialnych za kreowanie polityki związanej z rozwojem i upowszechnianiem sportu oraz tańca sportowego.

Konferencja ma na celu wskazanie zalet uprawiania sportu ze szczególnym uwzględnieniem tańca sportowego, kierunków rozwoju oraz możliwości finansowania działań sportowych. Wydarzenie to ma być początkiem publicznej i otwartej debaty skierowanej do osób działających w sporcie oraz przyszłych instruktorów i trenerów.

Partnerami konferencji są: Ministerstwo Sportu i Turystyki ? Departament Strategii i Współpracy Międzynarodowej oraz Urząd Marszałkowski województwa warmińsko-mazurskiego wraz z Urzędem Miejskim w Elblągu.


Baltic Cup Elbląg

foto: Studio PM

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP 2015, nad którym Patronat Honorowy objął Pan Adam Korol - Minister Sportu i Turystyki oraz towarzyszące Festiwalowi działania, odbywają się w ramach projektu "Let's dance together!" finansowanego ze środków programu ERASMUS+Priorytet Sport, są realizowane przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu wspólnie z Federacją Tańca Sportowego.


Więcej informacji:


Dziś jest
20 lipca 2024