TANIEC NA WÓZKACH

Marek Zaborowski, Katarzyna Błoch, Norbert Kamiński, Joanna Leunis i Michał Malitowski

Wrócili z Pekinu ...

Dodano: 2013-03-28 | 07:13:48


22 i 23 marca 2013 roku obył się w Pekinie Turniej Tańca Towarzyskiego organizowany przez China Ballroom Dance Federation, na którym, obok par sprawnych, rywalizowali także zawodnicy tańczący na wózkach - wśród nich dwa duety z Polski.


foto: Marek Zaborowski - Katarzyna Błoch - Norbert Kamiński
oraz Joanna Leunis i Michał Malitowski

W turnieju na wózkach - Beijing Wheelchair Dance Competition 2013 uczestniczyli zawodnicy z ośmiu krajów. Europę - poza Polską - reprezentowali zawodnicy z Rosji i Niemiec. Natomiast Azję pary z: Hong Kongu, Taiwanu, Korei Południowej oraz Japonii.

W kategorii combi latin II startowało 14. par. Polskę reprezentowali Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch, którzy uplasowali się na 4. miejscu. Natomiast w kategorii duo latin II uczestniczyło 6. par, a dla Polski 2. miejsce w tej konkurencji wywalczyli - Norbert Kamiński i Katarzyna Błoch.

Publiczność, zawodnicy i goście turnieju - w stolicy Państwa Środka - podczas jego uroczystego zakończenia mogli podziwiać w pokazach mistrzowskie pary świata Victora Fung & Anastasię Muravyeva (USA) - w stylu standardowym oraz Michała Malitowskiego i Joannę Leunis (Anglia) - w tańcach latynoamerykańskich.

Gratulujemy udziału i życzymy powodzenia na najbliższym - wielkanocnym - turnieju w Cuijk w Holandii.


Współpraca redakcyjna:
Katarzyna Błoch
Komentarze: 2 Ostatnio dodany: 2013-04-03 | 09:53

Dziś jest
13 lipca 2024