TANIEC TOWARZYSKI

Wojciech Wójcik i Weronika Pujanek z Mateuszem Papużynskim

Wytańczyli złoty medal

Dodano: 2024-04-23 | 16:21:57


Wojciech Wojcik i Weronika Pujanek wrócili ze złotym medalem z turnieju cyklu: DSE Grand Prix Junior II Standard, który odbył się w Siauliai na Litwie.


Wojciech Wójcik i Weronika Pujanek
wraz z trenerem Mateuszem Papużyńskim
foto: Facebook


Wojciech Wójcik i Weronika Pujanek, to aktualni Mistrzowie Polski Juniorów II (14-15 lat) w stylu standardowym i w 10 tańcach. W tańcach latynoamerykańskich są II Wicemistrzami Polski. Jesienią ub.r., będąc "pierwszoroczną" parą kategorii Juniorów II, w awansowali do finału WDSF Mistrzostw Świata Juniorów II w tańcach standardowych.


Wojtek i Weronika, w miniony weekend (20-21 kwietnia 2024 r.) uczestniczyli w tanecznym wydarzeniu SUN CITY CUP 2024 w litewskim Siauliai (Szawle), w programie którego odbyły się turnieje z cyklu DSE Grand Prix. Zwyciężyli w swojej konkurencji, w stylu standardowym, pokonując 21. par, także aktualnych Mistrzów Rumunii i Litwy.

DSE Grand Prix Junior II Standard Siauliai - Litwa

Juniorzy II Standard
foto: DSE

Tuniej oceniał 11-osobowy panel sędziowski, z Szymonem Kuliś - sędzią z Polski, a zwycięskie podium wyglądało następująco:

  1. Wojciech Wojcik i Weronika Pujanek - Polska
  2. Radu Raul Gabriel i Usvat Ioana - Rumunia
  3. Tauras Grigaliunas i Smilte Barysaite - Litwa


Wojciech Wojcik i Weronika Pujanek - Agata Szybiak - Piotr Sołtysik i Martyna Mikielska

Wojciech Wojcik i Weronika Pujanek - Agata Szybiak
oraz Piotr Sołtysik i Martyna Mikielska - para młodzieżowa,
dla której turniej w Belinie był ich pierwszym zagranicznym występem
foto: z Berlin Dance Festivalu - Facebook

Wojciech Wójcik i Weronika Pujanek są aktywną - turniejową - parą. Tydzień przed turniejem na Litwie, uczestniczyli w Berlin Dance Festivalu, gdzie w stylu standardowym wytańczyli 2. miejsce, a w Latin - 7., w siedmio-parowym finale.

Wyniki Berlin Dance Festivalu:


Wojtek i Weronika, to - jak już wspomnieliśmy - są jedną z aktywniejszych i obiecujących par. Na polskich parkietach, od jesieni 2023 roku, reprezentują bydgoski klub TEMPO. Po sukcesy, na polskich i światowych parkietach, prowadzą ich Agata Szybiak - w tańcach Latin i Mateusz Papużyński - w standardzie. O ich dotychczasowych sukcesach pisaliśmy na naszym portalu:

We wrześniu br. "zawalczą" o dwa tytuły WDSF Mistrzów Świata Juniorów II: w Standardzie w Timisoara, w Rumunii i w 10 tańcach w Koszycach na Słowacji.

TwistService.PL Portal Taneczny
WESPRZYJ działalność portalu
symboliczną cegiełką

z przeznaczeniem na pokrycie znacznych kosztów utrzymania portalu oraz jego redagowania. Konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"

Adam Socik
TwistService.PL Portal Taneczny
- rok założenia 2001 -

Miejsce, które łączy tancerzy - jedyny taki w Polsce - dziennik internetowy na scenie tańca towarzyskiego, który to portal samodzielnie prowadzę i finansuję. Istniejemy nieprzerwanie już 23. rok.

Dziś jest
13 czerwca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI