KLUB KIBICA / 2016 / MAJ

Michał Le i Sandra Jabłońska

Tym razem zwycięstwo!

Dodano: 2016-05-29 | 22:01:01


Polacy - Michał Le i Sandra Jabłońska - zwyciężyli dziś, w niedzielę, 29 maja, Blackopool Dance Festival 2016 w konkurencji Wschodzących Gwiazd Amatorów Standard!


Michał Le i Sandra Jabłońska
foto: Adam Socik / TwistService.pl

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Niedziela, w Blackpool, była dniem triumfu polskich tancerzy. Rozpoczęty w czwartek, 26 maja, turniej Rising Stars Amatorów Standard zakończył się dziś zwycięstwem Polaków - Michała Le i Sandry Jabłońskiej. W finale pokonali naszych rodaków zza Oceanu - Patryka Płoszaja i Annę Kaczmarski - drugą parę tej konkurencji, która przed rokiem, była trzecią parą turnieju Młodzieży poniżej 21 lat w stylu Standardowym.

W półfinale Polskę reprezentowali - Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka, a w ćwierćfinale: Marcin Kleist i Julia Bień oraz Bartosz Lech i Kornelia Kopaczyńska.

Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka

Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka
foto: Adam Socik / TwistService.pl

Startowało ponad 200. par tanecznych z całego świata.


W niedzielę, 29 maja, w Blackpool, zakończył się także turniej Wschodzących Gwiazd w stylu latynoamerykańskim. W tej konkurencji zwycięstwo przypadło Pavel'owi Stepanchuk i Gabrielli Sabler, reprezentantom USA. Najlepsi z Polaków - Michał Gałek i Klaudia Kędzierska "zameldowali" się w półfinale turnieju, rywalizując z ponad 200-toma parami z całego świata.

Michał Gałek i Klaudia Kędzierska

Michał Gałek i Klaudia Kędzierska
foto: Adam Socik / TwistService.pl


Zaś wczoraj, w sobotę, 28 maja, rozegrano konkurs Młodzieży poniżej 21 lat w stylu Latin. W tej rywalizacji, szczytem możliwości najlepszych polskich par była 1/8 finału, top 49. Do tej rundy awansowali:
  • Piotr Firlag i Celina Balon
  • Konrad Gadko i Angelika Jaszewska
  • Tomasz Główka i Aleksandra Mycek.
Zwyciężył duet węgiersko-kanadyjski: Adam Hathazi (Węgry) i Morgana Lakatos-Hayward (Kanada) tańczący w barwach Kanady.

W poniedziałek na Blackpool Dance Festivalu 2016 czekają nas kolejne emocje. Tym razem rozpoczynają swoją konkurencję Wschodzące Gwiazdy Zawodowców Standard, w której szczególnie kibicujemy, debiutantom w tej konkurencji - Łukaszowi Tomczakowi i Aleksandrze Jurczak.Dziś jest
3 marca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI