POLONIA TANECZNA / WYDARZENIA ROKU: / 2016

Aleksandr Ovchinnkov i Ewa Dudek

199. par + 3. z Polski ...

Dodano: 2016-03-14 | 11:00:45

Z niekłamanym podziwem i odrobiną zazdrości zauważamy turnieje tańca, w których organizatorzy potrafią zgromadzić na starcie po kilkaset par tanecznych w jednej konkurencji.

Alexandr Ovchinnikov i Ewa Dudek

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

35. Festiwal Tańca TROFFEO V. COLOMBO we włoskim Pieve Di Cento, niewielkiej miejscowości położonej w prowincji Bolonia, był właśnie takim turniejem na 202. pary, które zatańczyły w WDSF World Open Standard. Wśród tak licznej konkurencji były tylko trzy pary reprezentujące Polskę - Alexandr Ovchinnikov i Ewa Dudek, która zajęła, wysokie - 15. miejsce w ćwierćfinale oraz w 1/8 finału: Domenico Aliberti i Magdalena Molęda (25. miejsce) i Eros Sciamanna i Anna Jaglińska (41.-42. miejsce).

Konkurencję wygrali Rosjanie - Dmitry Zharkov i Olga Kulikova, poza którym w finale zatańczyli:
  1. Dmitry Zharkov i Olga Kulikova - Rosja
  2. Francesco Galuppo i Debora Pacini - Włochy
  3. Nikolay Darin i Natalia Seredina - Mołdawia
  4. Bjorn Bitsch i Ashli Williamson - Dania
  5. David Odstrcil i Tara Bohak - Czechy
  6. Evgeny Mushtukov i Andreea Sardarescu - Rumunia.

Konkurs w stylu Latin - WDSF World Open Latin, zgromadził na starcie 185. par. W tej konkurencji nie zatańczyła żadna para reprezentująca Polskę, ale za to mieliśmy polski akcent - "naszą" Alinę Nowak, która w parze z Edgarem Marcos (Hiszpania) zajęła 4. finałowe miejsce za zwycięzcami Gabriele Goffredo i Anną Matus (Mołdawia) i dwiema parami rosyjskimi: Andrejem Gusev i Verą Bondareva oraz Yury Simachev i Anastasią Klokotova.