POLONIA TANECZNA / 2013 / WYDARZENIA 2013

Edgar Marcos & Alina Nowak w Moskwie

Alina i Edgar w Moskwie

Dodano: 2013-03-12 | 07:35:27


Ostatnio prawie co tydzień stolica Rosji - Moskwa gości tancerzy na różnej rangi turniejach tańca towarzyskiego. W miniony weekend gospodarzami tanecznej rywalizacji był tamtejszy klub tańca Dynamo.


Edgar Marcos & Alina Nowak
foto: prywatne archiwum pary


W "tłumie" 135. par, w większości rosyjskich, w konkurencji WDSF International Open Latin zatańczyło zaledwie 11. par reprezentujących inne, niż Rosja, kraje. Wśród "mniejszości" byli reprezentanci Hiszpanii (hiszpańsko-polska para) Edgar Marcos i Alina Nowak, którzy zajęli w tym turnieju 2. miejsce, ulegając gospodarzom.

W finale zatańczyli:
  1. Stanislav Nikolaev & Elena Ziuziukina - Rosja
  2. Edgar Marcos & Alina Nowak - Hiszpania
  3. Alexandr Makarov & Julia Remizova - Rosja
  4. Kirill Zakharov & Ekaterina Braliuk - Rosja
  5. Ilya Chubanov & Anastasia Rybalko - Rosja
  6. Pavel Silantiev & Irina Samoylova - Rosja
WYNIKI - WDSF International Open Latin


Tancerzy latynoamerykańskich oceniała 13-oosobowa komisja sędziowska, w której Polskę reprezentowała Pani Galina Smirnova.W tym samym turnieju, lecz w konkurencji WDSF International Open Standard zatańczył Polak - Marcin Tichoniuk w parze z Rosjanką - Olgą Tarasova, reprezentujący Rosję. Przetańczyli 4. rundy, zajmując 28. miejsce, w rywalizacji ze 142. parami.

Życzymy Marcinowi powodzenia w realizacji pasji i miłości do tańca, które były zapewne jedną z przyczyn jego tanecznej emigracji, w czym niestety nie jest osamotniony. :(

WYNIKI - WDSF International Open Standard

Dziś jest
20 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI