TANIEC TOWARZYSKI

Michał Malitowski i Iwona Golczak

Ranking Mistrzów Polski Latin za lata 1958-2022

Dodano: 2023-01-06 | 12:06:38


Prezentowaliśmy szacunkowy ranking Mistrzów Polski par standardowych za okres od 1958 - 2022, czas na podobną prezentację Mistrzów Polski w stylu latynoamerykańskim.


W ślad za rankingiem Mistrzów Polski w tańcach standardowych za lata 1958 - 2022 opracowanym przez Aleksandra Skibińskiego, publikujemy podobny ranking w tańcach latynoamerykańskich. W stylu latin "rywalizacja" medalowa jest wyrównana, ale dopiero od miejsca drugiego. Niekwestionowanym zwycięzcą rankingu - podobnie jak w tańcach standardowych - są Artur i Barbara Wieczyści, z ośmioma złotymi medalami.

PTT

Artur i Barbara Wieczyści, w tańcach latynoamerykańskich, pozostaną jeszcze długie lata na szczycie tego rankingu, zważywszy że nie ma aktualnie par zdobywających rok po roku Mistrzostwo Polski PTT. Natomiast w stylu standardowym ranking może się zmienić, za sprawą aktualnych - 7-krotnych Mistrzów Polski Michała Le i Sandry Jabłońskiej.

Ranking Mistrzów Polski PTT Latin 1958-2022

RANKING PTT par MP LATIN z lat 1958-2022Igor Wilczyński i: Irina Grishina / Anna Kaplii / Karolina Urban
foto: Tomasz Reindl

poniżej: Ranking Mistrzów Polski Latin z lat 1958 - 2022 TANCERZE

Ranking Mistrzów Polski PTT Latin 1958-2022 - TANCERZE

Aktualizacja 6/7.01.2023
Ciekawostka - publikujemy za Aleksandrem Skibińskim:

Zwracam Waszą uwagę na postać Igora Wilczyńskiego, który 5-krotnie był Mistrzem Polski Latin, ale z trzema partnerkami: Iriną Gryshiną 3-krotnie, Anną Kaplii - 1 raz, Karoliną Urban - 1 raz.
Jeden raz był Wicemistrzem Polski z partnerką - Nikolą Melin.
Ze wszystkimi partnerkami reprezentował klub "Centrum Trójmiasto" Gdańsk.


Aleksander Skibiński: Wikipedia | Facebook - publikuje wiele historycznych ciekawostek głównie na FB oraz chroni od zapomnienia ludzi tańca z okręgu dolnośląskiego.

Wojciech Przemieniecki: Facebook - to kronikarz tanecznego Olsztyna. Publikował na TwistService.PL serię artykułów Taneczny Olsztyn, opisując rozwój tańca towarzyskiego w Olsztynie począwszy od lat 50 ubiegłego wieku, kończąc na pierwszej dekadzie XXI wieku.


Nieco historii - artykuły autorstwa Wojciecha Przemienieckiego i nie tylko:

Dziś jest
13 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI