TANIEC TOWARZYSKI

Mistrzostwa Polski 1968

Ranking Miast

Dodano: 2023-02-07 | 22:47:33


Prezentujemy kolejny ranking Aleksandra Skibińskiego. Tym razem Miasta, z których pary taneczne walczyły w Mistrzostwach Polski w latach 1958 - 2022.


Po rankingach Mistrzów Polski w tańcach standardowych, latynoamerykańskich, kombinacji 10 tańców i łącznym zestawieniu tych stylów tanecznych przyszła kolej na ranking MIAST, z których pary taneczne walczyły w Mistrzostwach Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w latach 1958-2022.

Jak zauważa Aleksander Skibiński: W każdej kategorii na pudle stoją: Warszawa, Olsztyn i Kraków. To ostatnie miasto na pewno zdobyło jeszcze więcej medali, szczególnie w latach 60-tych, bo wówczas miało najlepsze pary, które szkolił prof. Marian Wieczysty. Niestety nie ma pełnych danych z Mistrzostw Polski z tamtych lat.

Ranking miast - Standard

Ranking miast - Latin

Ranking miast - 10 tańców

Ranking miast - St+La+10 tańcówOpracowanie: Aleksander Skibiński - Członek Honorowy PTT

Aleksander Skibiński

Aleksander Skibiński
foto: Robert Kaczmarek

Aleksander Skibiński: Wikipedia | Facebook - publikuje wiele historycznych ciekawostek głównie na FB oraz chroni od zapomnienia ludzi tańca z okręgu dolnośląskiego.

Wojciech Przemieniecki: Facebook - to kronikarz tanecznego Olsztyna. Publikował na TwistService.PL serię artykułów Taneczny Olsztyn, opisując rozwój tańca towarzyskiego w Olsztynie począwszy od lat 50 ubiegłego wieku, kończąc na pierwszej dekadzie XXI wieku.


Poniżej o historii tańca towarzyskiego w Olsztynie Wojciecha Przemienieckiego, rankingi Aleksandra Skibińskiego, archiwum TwistService.PL i wierszem pisane Mistrzostwa Polski Rzeszów 2004 - Nitabasza:

Dziś jest
19 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI