POLONIA TANECZNA / WYDARZENIA ROKU: / 2015

Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz

Embassy Ball Irvine

Dodano: 2015-09-13 | 21:00:00


Embassy Ballroom Championships w kalifornijskim Irvine, od wielu lat gości także tancerzy znad Wisły. Nie inaczej było w bieżącym roku.


Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz
foto: materiały redakcyjne

Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz po raz pierwszy mieli przyjemność zatańczyć w USA i od razu w pięknej i gorącej Kalifornii, w Irvine, niedaleko San Francisco.

Zaproszenie do udziału w turnieju Embassy Ball otrzymali, w czerwcu br., podczas turnieju FestivalDanza w Cervii, we Włoszech, gdzie zajęli drugie miejsce, a nagrodą było, między innymi, stypendium imienia wspaniałego włoskiego tancerza Luca Leoni'ego, który zmarł w bardzo młodym wieku.

Luca Leoni

Maciej i Maja zechcieli podzielić się z czytelnikami TS wrażeniami z pobytu w USA. Napisali:

Organizatory zapewnili nam pobyt w hotelu, w którym odbywał się turniej, co było wielką pomocą. Jednak najbardziej trudną sprawą było radzenie sobie ze zmianą czasu. Turniej rozpoczynał się dosyć późno, po godzinie 21 lokalnego czasu, czyli około 6 rano polskiego czasu. Odczuwaliśmy - tę różnicę czasową - najbardziej między rundami, takim dosyć dużym, nagłym osłabieniem.

Pomimo tego tańczyło się nam bardzo dobrze, szczególnie dzięki publiczności, która bardzo nam pomagała swoim ciągłym dopingiem.

Turniej zakończyliśmy, na bardzo dobrym, drugim miejscu, wygrywając tango, z czego bardzo się cieszymy. Dla nas było to wielkie doświadczenie tańczyć w nowym miejscu i na dodatek przy tak znakomitym panelu sędziowskim jak Marcus Hilton MBE, Robin Short, Tor Floysvik, Len Armstrong, Donnie Burns, Greg Smith, Roberto Villa.

Razem z nami, w Irvine, tańczyli także Paweł Kostrzewa i Martyna Lewandowska, reprezentujący Włochy. Zajęli miejsce w półfinale.

Amatorzy Standard


foto: materiały redakcyjne

Po naszym turnieju - kontynuują Maja i Maciej - mieliśmy możliwość oglądać WDC Mistrzostwa Świata Zawodowców w stylu standardowym, które były niezwykłym i świetnym wydarzeniem.

Udział w Embassy Ball i wyjazd do Kalifornii będziemy wspominać jako jeden z naszych najlepszych dotychczasowych wyjazdów turniejowych, szczególnie, że mieliśmy jeszcze czas na odrobinę relaksu nad Oceanem i w Disneylandzie :)

Otrzymaliśmy zaproszenie na następny rok, z czego się bardzo cieszymy, i z którego to zaproszenia z pewnością skorzystamy!!!


Od redakcji dodamy - odnotowujemy - znakomity start w Embassy Ball naszych Rodaków z Ameryki - Patryka Płoszaj i Anny Kaczmarski, którzy - tańcząc tylko Standard - wygrali turniej Młodzieży poniżej 21 lat i zajęli 5. miejsce w konkursie Amatorów.

Patryk i Ania mają swoje korzenie na Opolszczyźnie. Często uczestniczą w prestiżowych turniejach na całym świecie, a TS im także kibicuje :)

Młodzież poniżej 21 lat Standard

Embassy Ball - Młodzież poniżej 21 lat Standard
foto: materiały redakcyjne

WYNIKI Embassy Ball:


Embassy Ball przed laty:


Irvine, USA, 4 września 2015

Uczestniczyłeś w turnieju tańca lub w tanecznym wydarzeniu,
którym chciałbyś zainteresować czytelników Twist Service.
Zapraszamy do współpracy redakcyjnej.

naczelny@TwistService.pl


Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz - na Twist Service:

Komentarze: 3 Ostatnio dodany: 2015-10-05 | 02:15

Dziś jest
17 kwietnia 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI