TANIEC TOWARZYSKI

Jakub Lipowski i Tereza Kučerová

Jakub Lipowski Mistrzem Czech

Dodano: 2024-03-27 | 00:14:30


Jakub Lipowski i Tereza Kučerová, to polsko-czeski duet taneczny. Przed miesiącem zostali Mistrzami Republiki Czech par dorosłych Latin.


Jakub Lipowski i Tereza Kučerová
foto: Tomasz Reindl


Jakub Lipowski tańczy "od zawsze". Na turniejowych parkietach Polski, Europy i świata jest obecny od dziecka. Przez blisko 8. lat rozwijał swój taneczny warsztat z Polą Anfrowicz. Jedna z pierwszych wzmianek o Kubie i Poli pojawiła się na starym TwistService.PL już w marcu 2006 roku, przy okazji relacji z Mistrzostw Polski w Gliwicach. Odnotowaliśmy wówczas zdobycie przez nich tytułu Mistrzów Polski w kategorii Juniorów I w stylu Latin i tytułu II Wicemistrzów Polski - w standardzie.

Mistrzostwa Polski Junior I Latin - Gliwice 2006

Mistrzostwa Polski Junior I - Gliwice 2006
foto: Maciej Rey

Jakub Lipowski - jako nietuzinkowy tancerz, często gościł, i nadal gości, na stronach portalu TwistService.PL. W grudniu 2014 roku "Udanym debiutem" zapoczątkował taneczną współpracę z Nikoliną Melin, z którą wytańczył m.in. dwukrotnie tytuł Mistrzów Polski par Dorosłych Latin (Elbląg 2015 i Ostrołęka 2016).

Brał także udział w 12. edycji Tańca z Gwiazdami - Dancing with the Stars. Partnerował wówczas influencerce - Kindze Sawczuk.

Od 2017 roku, Kuba zdobywał światowe parkiety z Diandrą Anielą Illes, uczestnicząc z powodzeniem - w barwach Polski, w światowej rangi turniejach WDSF Grand Slam.

Od ub.r. - 2023 obserwujemy taneczną karierę Kuby Lipowskiego z czołową tancerką Republiki Czech - Terezą Kučerová, wielokrotną Mistrzynią Czech. W 2023 roku uczestniczyli w światowej rangi turniejach WDSF Grand Slam Latin, łącznie z turniejem finałowym w Szanghaju, zaś w lutym br., w Pradze, zostali Mistrzami Republiki Czech par Dorosłych Latin. Byli bezkonkurencyjni - zwyciężyli na samych jedynkach. Jakub i Tereza trenują w czołowym klubie Czech - TSC Kučera Dance Team Ostrava, z którego to klubu w finale zatańczyły łącznie 3. pary.


W Mistrzostwach Czech w kategorii par dorosłych latin uczestniczyło AŻ 60. par, a nie jak w przypadku Polski TYLKO 21. par (Mistrzstwa Polski - Katowice 2024) lub 41. (Mistrzostwa Polski PTT - Warszawa 2023). Jak widać, Czesi nie mają "polskiego" problemu i tytuł mistrzowski wytańczony w tak licznej konkurencji "lepiej smakuje".
TwistService.PL Portal Taneczny
TwistService.PL Portal Taneczny
- rok założenia 2001 -

Miejsce, które łączy tancerzy - jedyny taki w Polsce - dziennik internetowy na scenie tańca towarzyskiego, który to portal samodzielnie prowadzę i finansuję. Istniejemy nieprzerwanie już 23. rok.

Adam Socik
WESPRZYJ działalność portalu
symboliczną cegiełką

z przeznaczeniem na pokrycie znacznych kosztów utrzymania portalu oraz jego redagowania. Konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"


Jakub Lipowski i jego historia taneczna pisana na TwistService.PL
od - WDSF Grand Slam Wuxi 2023 - w duecie z Terezą Kučerová
do - GoldStadtPokal 2020 - w duecie z Diandrą Anielą Illes: