TANIEC TOWARZYSKI

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek

Polacy na Grand Slam w Moskwie

Dodano: 2017-10-30 | 02:53:52


Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek byli jedyną polską parą uczestniczącą w turnieju WDSF Grand Slam Standard w Moskwie.


Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek
foto: Adam Socik / TwistService.PL


Turniej WDSF Grand Slam Standard zakończył, trwający od poniedziałku, 23 października, Russian Open Championships. Imponujące, pod względem liczby uczestników jak i rozmachu, wydarzenie taneczne na tamtejszej scenie tańca towarzyskiego. W tej konkurencji zatańczyło 175. par, wśród nich jedyni Polacy - Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek, którzy wytańczyli, wysokie, 15. miejsce, w ćwierćfinale.

Co prawda Mateusz i Justyna są Polakami, ale w Moskwie nie byli jedynymi reprezentantami Polski w turnieju Grand Slam Standard. Drugą parą - co ciekawe - reprezentującą Polskę, byli Rosjanie - Nikita Anikeev i Kristina Piatina, którzy w turniejowej rywalizacji zajęli 35.-39. miejsce.

WDSF Grand Slam Standard - Moskwa 2017

Finaliści WDSF GS Standard
foto: Elena Anashina

Finał należał do par:
 1. Dmitry Zharkov i Olga Kulikova - Rosja
 2. Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite - Litwa
 3. Francesco Galuppo i Debora Pacini - Włochy
 4. Evgeny Moshenin i Dana Spitsyna - Rosja
 5. Alexey Glukhov i Anastasia Glazunova - Rosja
 6. Vaidotas Lacitis i Veronika Golodneva - Litwa.

Dzień wcześniej ponad dwieście par tanecznych rywalizowało w turnieju WDSF Grand Slam Latin. W tym stylu nie uczestniczyła, niestety, żadna polska para, a finalistami zostali:
 1. Gabriele Goffredo i Anna Matus - Mołdawia
 2. Armen Tsaturyan i Svetlana Gudyno - Rosja
 3. Timur Imametdinov i Nina Bezzubova - Niemcy
 4. Andrey Gusev i Vera Bondareva - Rosja
 5. Charles-Guillaume Schmitt i Elena Salikhova - Francja
 6. Andrea Silvestri i Varadi Martina - Węgry.

Turniejem kończącym ROC 2017 były także WDSF Mistrzostwa Świata Młodzieży w 10 tańcach. Mistrzami tej konkurencji zostali Rosjanie, Łotysze i Mołdawianie:
 1. Semen Khrzhanovskiy i Elizaveta Lykhina - Rosja
 2. Denis Gudovsky i Megija Dana Morite - Łotwa
 3. Vladislav Untu i Polina Baryshnikova - Mołdawia.
Polskę w Mistrzostwach reprezentowali Konrad Kucharczyk i Marta Ejsmont. Zajęli 11. miejsce, w półfinale. Kolejnym polskim akcentem Mistrzostw jest 17. miejsce szwajcarsko-polskiego duetu - Davide Corrodi i Mai Kucharczyk, reprezentujących Szwajcarię. 

Maja Kucharczyk i Konrad Kucharczyk, to rodzeństwo, dzieci Państwa Tomasza i Róży Kucharczyków - naszych czołowych tancerzy - Seniorów, z sukcesami reprezentującymi Polskę na parkietach świata. Roztańczonej rodzinie Państwa Kucharczyków życzymy wielu sukcesów.

Ciekawostką Mistrzostw Młodzieży jest para z 4. miejsca - Glenn Richard Boyce i Caroly Janes. To reprezentanci Anglii z powodzeniem, i bezproblemowo, uczestniczący w turniejowej rywalizacji zarówno na turniejach federacji WDC jak i WDSF! W ubiegłym roku także rywalizowali w obu, antagonistycznych, federacjach. Wówczas uczestniczyli w konkurencji Juniorów II, o czym pisaliśmy na Twist Service w artykule - Mistrzostwa Świata w 10 tańcach.


Wyniki:Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna pisana na Twist Service:

Komentarze: 2 Ostatnio dodany: 2017-11-01 | 16:11

Dziś jest
14 czerwca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI